PL / EN
CELINE WIOSNA LATO 2018

CELINE WIOSNA LATO 2018

Ogromny namiot, ławki pokryte śpiworami - słowem kemping pełen szyku i innowaycjnych sylwetek Phoebe Philo.

POKAZ: CELINE SS18

W wielkim, przypominającym kształtem chmurę namiocie, który zgodnie z projektem architekta Smiljana Radica powstał na terenie Tennis Club of Paris, goście pokazu Céline wiosna lato 2018 zasiedli na wąskich ławkach pokrytych czymś w rodzaju śpiworów. Oprawa przywodziła na myśl kemping, gdzie wszyscy zaczynają wchodzić ze sobą w bliskie relacje międzyludzkie, będąc jednocześnie w kontakcie z naturą.

PHOEBE PHILO: WIOSNA LATO 2018

W przeszłości Phoebe Philo wspominała o swoim pragnieniu bycia bliżej natury i jej wpływie na pracę, który tutaj wydawał się ewidentny. Ważnymi komponentami całego show okazały się okrycia wierzchnie: wspaniałe poncho z białej skóry (które zamknęło show), trencz z tak długimi połami, że można by owinąć się nim dwukrotnie, czy dwie płaszczowe sukienki - jedna w kolorze indygo, druga kości słoniowej – które były w zasadzie prostym pasem materiału z okrągłym wycięciem na głowę.

wideo: Celine Spring/Summer 2018 (Youtube)

CELINE: WIOSNA LATO 2018

Jednak w środku tego dziwnego namiotu było nieprawdopodobnie dużo szyku, niczym w dosłownej, modowej bańce. Zmieściły się w niej nawet gigantyczne męskie kamizelki, zestawione z kwiatowymi koszulami, różowymi, plisowanym spódnicami, których jeden bok był znacznie dłuższy od drugiego, i czarnymi botkami z chwostami.

POWIĄZANE: PRAKTYCZNA KOSMOPOLITKA W LUKSUSOWYM WYDANIU. CELINE JESIEŃ ZIMA 2017

Podczas gdy jedną z najmocniejszych stron Philo jest tworzenie rzeczy absolutnie nowych dla naszego oka, często wymagają one czasu, aby się z nimi oswoić. Projektantka nie boi się własnej ciekawości, a instynkt prowadzi ją w stronę niezwykłych projektów. Zobaczcie wszystkie sylwetki z pokazu Céline SS18 w galerii poniżej.

video

VICTORIA BECKHAM JESIEŃ ZIMA 2020/21

tagi: CELINE | POKAZ MODY | WIOSNA LATO 2018 | PARIS FASHION WEEK | Phoebe Philo |

podobne artykuły