PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
PHOEBE PHILO

PHOEBE PHILO

ZAWÓD

projektantka

URODZINY

październik 1973

NARODOWOŚĆ

brytyjska

Phoebe Philo – projektantka, dyrektor kreatywna domu mody Céline; Brytyjka urodzona w Paryżu w październiku 1973 roku. Krytycy mody są zgodni, że od kilku lat jest kreatorką „na czele stawki”, a jej twórczość wyznacza i kreuje globalne trendy.  

Philo to absolwentka prestiżowej szkoły Central Saint Martins, którą ukończyła w 1996 roku. Jej kolekcję dyplomową wyróżnił na swoich łamach dziennik The Guardian. Już rok po zakończeniu studiów dostała pracę jako pierwsza asystentka Stelli McCartney w domu mody Chloé.W 2001 roku zastąpiła ją na stanowisku dyrektor kreatywnej  i pokazała swoją pierwszą kolekcję ready-to-wear. W 2006 roku zrezygnowała ze stanowiska głównej projektantki Chloé, wróciła do Londynu, zrobiła sobie przerwę od projektowania. Pauza od mody nie trwała jednak długo, ponieważ już w 2008 roku grupa LVMH zaproponowała Philo kierowanie francuską marką Céline i jednocześnie członkostwo w zarządzie wraz z możliwością pracy z Londynu.

Phoebe jest laureatką wielu nagród, wśród których znajdują się: dwukrotny tytuł „Brytyjski Projektant Roku” w latach 2005 i 2010, statuetka w kategorii „Międzynarodowy Projektant Roku” przyznana przez kapitułę CFDA w 2011 roku czy miano „Najlepiej Ubranej” przyznane przez Vogue`a w 2003 roku. W 2014 roku magazyn TIME wymienił Philo na liście „100 najbardziej wpływowych ludzi”, a The New York Times Style Magazine umieścił ją na swojej okładce z tytułem: „Kobieta, które wie, czego pragną kobiety”.

Phoebe Philo – projektantka, dyrektor kreatywna domu mody Céline; Brytyjka urodzona w Paryżu w październiku 1973 roku. Krytycy mody są zgodni, że od kilku lat jest kreatorką „na czele stawki”, a jej twórczość wyznacza i kreuje globalne trendy.

 

Philo to absolwentka prestiżowej szkoły Central Saint Martins, którą ukończyła w 1996 roku. Jej kolekcję dyplomową wyróżnił na swoich łamach dziennik The Guardian. Już rok po zakończeniu studiów dostała pracę jako pierwsza asystentka Stelli McCartney w domu mody Chloé.W 2001 roku zastąpiła ją na stanowisku dyrektor kreatywnej i pokazała swoją pierwszą kolekcję ready-to-wear. W 2006 roku zrezygnowała ze stanowiska głównej projektantki Chloé, wróciła do Londynu, zrobiła sobie przerwę od projektowania. Pauza od mody nie trwała jednak długo, ponieważ już w 2008 roku grupa LVMH zaproponowała Philo kierowanie francuską marką Céline i jednocześnie członkostwo w zarządzie wraz z możliwością pracy z Londynu.

 

Phoebe jest laureatką wielu nagród, wśród których znajdują się: dwukrotny tytuł „Brytyjski Projektant Roku” w latach 2005 i 2010, statuetka w kategorii „Międzynarodowy Projektant Roku” przyznana przez kapitułę CFDA w 2011 roku czy miano „Najlepiej Ubranej” przyznane przez Vogue`a w 2003 roku. W 2014 roku magazyn TIME wymienił Philo na liście „100 najbardziej wpływowych ludzi”, a The New York Times Style Magazine umieścił ją na swojej okładce z tytułem: „Kobieta, które wie, czego pragną kobiety

podobne artykuły