PL / EN
CELINE – POKAZ JESIEŃ ZIMA 2019/20

CELINE – POKAZ JESIEŃ ZIMA 2019/20

Czy Hedi Slimane w końcu zyska aprobatę fanów "starego Celine”?

 

Skoro wszyscy tęsknią za „starym Celine”, Hedi Slimane postanowił dać im bardzo stare Celine. To jednak nie czasy Phoebe Philo, ani nawet okres Michaela Korsa z przełomu wieku.

Hedi Slimane w swojej trzeciej kolekcji dla Celine przypomina nam, jakie Celine było w XX wieku i jak wtedy wyglądała moda paryska. W latach 70. i 80. na pewno nie była ona „modna”, nie reprezentowała mainstreamu. Nosiła ją wtedy nisza klasy wyższej i średniej.

CELINE JESIEŃ ZIMA 2019/20

Projektant znany ze swojego zamiłowania do młodzieżowych subkultur, odwraca się na moment (a może na zawsze?) od swoich indywidualnych inspiracji. Na wybiegu prezentuje kilka powtarzających się sylwetek, które reinterpretuje w kilku, a nawet kilkunastu wersjach. Looki na bazie jeansów, kulotów i jedwabnych sukienek. Góry dopełniały poncza, marynarki, futra, ramoneski, proste płaszcze, a nawet bomberki. Różnorodność okryć wierzchnich pozwoliła na monotematyczność w dziale obuwia. Wysokie kozaki zestawiane ze spódnicami midi przypominającymi te z szaf naszych babć dawały efekt ciężkości, który subtelniał wraz z jedwabnymi apaszkami, drobnymi sprzączkami zdobiącymi paski i torebki czy długimi minimalistycznymi naszyjnikami. Stonowana jesienna paleta szarości, czerni, brązów, żółcieni i czerwieni doskonale wpisywała się w klimat vintage, oddający koloryt ulic Paryża minionych epok.

ZOBACZ TEŻ: CELINE - POKAZ WIOSNA LATO 2019

Krytykowany dotąd nowy dyrektor kreatywny Celine zerwał w końcu ze swoją twórczością dla Saint Laurent Paris i zaserwował publiczności burżuazyjną ucztę kuchni francuskiej, która smakowała jak nigdy wcześniej. Goście opuszczali pokaz z aprobującymi skinieniami. Nie pozostaje nam nic innego jak zapomnieć o starym Celine. Nowe Celine jest bardzo stare i bardzo dobre.

video

CHANEL HAUTE COUTURE WIOSNA 2022

tagi: Celine | pokaz mody | jesień zima 2019/20 | Hedi Slimane |

podobne artykuły