PL / EN
BRYTYJKI NA GŁÓWNYCH STANOWISKACH W MAGAZYNACH O MODZIE

BRYTYJKI NA GŁÓWNYCH STANOWISKACH W MAGAZYNACH O MODZIE

To one trzymają w garści modowy biznes w Stanach Zjednoczonych. Anna Wintour, Glenda Bailey czy Joanna Coles od lat piastują kluczowe stanowiska w najważniejszych magazynach.

The New York Times poruszył ten temat niespełna dwa lata temu, a The Guardian powrócił do niego w ubiegłym roku. Teraz jednak ponownie pojawił się on w dyskusjach. Wszystko za sprawą nowego tytułu na rynku – magazynu Porter, o którym pisaliśmy tutaj. Jego redaktor naczelną została wieloletnia dziennikarka Harper’s Bazaar UK oraz magazynu on-line sklepu Net-a-porter. Lucy Yeomans to kolejna Brytyjka na kluczowym stanowisku w amerykańskich mediach. Zapytana w wywiadzie dla fashiondaily.com o to, czy Brytyjki są lepszymi redaktorkami niż Amerykanki odpowiedziała ze śmiechem: „Nie potrafię na to odpowiedzieć! Może my bardziej kochamy druk?”.

 

I wszystko wskazuje na to, że z wzajemnością. Tuż obok Anny Wintour, która niepodzielnie rządzi Vogue US od ponad 25 lat otaczając się niemalże samymi osobami brytyjskiego pochodzenia – od Grace Coddington, przez Hamisha Bowlesa aż do Suzy Menkes, która ostatnio dołączyła do zespołu – kluczowe role w branży mody odgrywają jej rodaczki.

 

To one dowodzą najważniejszymi tytułami na świecie m.in. amerykańską edycją Harper’s Bazaar, która jest królestwem Glendy Bailey. Brytyjką jest także Tina Brown, pracująca niegdyś dla Vanity Fair, The New Yorkera czy Tatlera. Podobnie jak uznawana za weterankę magazynów o modzie Joanna Coles, która w 2012 roku przejęła główne stanowisko w magazynie Cosmopolitan, by wprowadzić go na lepszy poziom i uczynić bardziej merytorycznym w obszarach, w jakich się obraca. Wszystko, dlatego, że to jej przypisuje się m.in. stworzenie z magazynu Marie Claire potęgi wydawniczej, która świetnie radzi sobie na tamtejszym rynku.

 

 

video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2022/23

tagi: Anna Wintour | Glenda Bailey | Joanna Coles | Harper's Bazaar | Cosmopolitan | Vogue | Porter | Lucy Yeoomans |

podobne artykuły