PL / EN
BOUCHRA JARRAR OFICJALNIE W GRONIE MAREK HAUTE COUTURE

BOUCHRA JARRAR OFICJALNIE W GRONIE MAREK HAUTE COUTURE

Bouchra Jarrar oficjalnie zyskała prestiżowy status haute couture. Decyzję zatwierdziła komisja Chambre Syndicale. Dowiedzcie się więcej. 

Paryska projektantka Bouchra Jarrar założyła swoją autorską markę w 2010 roku. Jej stosunkowo krótki staż wcale nie stanął na drodze do wielkiego sukcesu, którym z pewnością było natychmiastowe pozyskanie stałych klientów, absolutnie zachwyconych doskonale skrojonymi, prostymi ubraniami i ich geometrycznymi formami.

 

Choć w domu mody Bouchra Jarrar, powstają również kolekcje ready-to-wear, marka specjalizuje się przede wszystkim w wysokim krawiectwie – bardzo charakterystycznym, bo stanowiącym połączenie męskiej surowości i kobiecej delikatności. Jak to napisała Nicole Phelps, dziennikarka Style.com, „żaden projektant pracujący w couture, nie adaptuje dziennej garderoby z tak wielkim przekonaniem”. „To moja sygnatura” – powiedziała Jarrar. „Myślę, że kobiety wyglądają o wiele bardziej elegancko w spodniach”.

 

Do tej pory, Bouchra Jarrar pojawiała się tylko gościnnie w harmonogramie Paris Couture Week. Ostatnio, francuski dom mody oficjalnie zyskał status haute couture, który ostatecznie zatwierdziła Chambre Syndicale, czyli komisja odpowiedzialna za kwalifikowanie marek do tego prestiżowego tytułu. Tym samym, Bouchra Jarrar dołączyła do grona piętnastu domów mody couture, takich jak m.in. Christian Dior, Chanel, Schiaparelli, Jean Paul Gaultier czy Alexis Mabille.

 

 

 

video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2022/23

tagi: Bouchra Jarrar | Bouchra Jarrar haute couture | Chambre Syndicale | haute couture |

podobne artykuły