PL / EN
BALENCIAGA – POKAZ WIOSNA LATO 2019

BALENCIAGA – POKAZ WIOSNA LATO 2019

„Modern glamour”? Zobaczcie, co na wiosnę 2019 pokazał Demna Gvasalia!

 

BALENCIAGA - KOLEKCJA WIOSNA LATO 2019

Nowoczesny glamour… mówił po pokazie kolekcji Balenciaga na sezon wiosna lato 2019  Demna Gvasalia. Elegancja, szyk – dzisiaj słowa te wydają się być słowami tabu, dodał.

Glam w bardzo teraźniejszym kontekście? Chyba trudno byłoby tu o coś równie adekwatnego, co wysokie technologie. Razem z artystą Jonem Rafmanem, Gruzin stworzył niezwykłe, ledowe show. Animacja wideo „The Ride Never Ends” przedstawiająca cztery wibrujące tunele sprawiła, że publiczność czuła na własnej skórze "modę przyszłości".

wideo: Balenciaga Spring Summer 2019 (Youtube)

BALENCIAGA RTW SS19

Mimo wizualnego przepychu, wiosenna elegancja według domu mody Balenciaga nie była jedynie ekscytującym, jednosezonowym romansem. Sylwetki nie należały do rewolucyjnych, ale miały inną, dużą zaletę – były odważne i pasowały do dzisiejszego, prawdziwego (a nie wirtualnego) świata.

Gvasalia pracując nad strukturami, formą i wygodą zdawał się zostawiać za sobą dawne oddanie modzie ulicznej. Zobaczyliśmy dużo dobrego krawiectwa z kwadratowymi, ostrymi ramionami, które projektant złagodził koszulami na nity zestawionymi z prostymi spodniami (identycznymi dla kobiet i mężczyzn!). Kolejny mianownik? Nawet mikro sukienki miały w sobie coś z retro i wyglądały na mocno sprzedażowe.

POLECAMY:  BALENCIAGA - KOLEKCJA NA JESIEŃ I ZIMĘ 2018/19

video

KAMELIA - KWIAT CHANEL

tagi: Balenciaga | trendy | wiosna lato 2019 | BALENCIAGA | TRENDY |

podobne artykuły