PL / EN
ATELIER VERSACE POKAZ HAUTE COUTURE JESIEŃ ZIMA 2014/2015

ATELIER VERSACE POKAZ HAUTE COUTURE JESIEŃ ZIMA 2014/2015

Co pojawiło się w kolekcji Atelier Versace, która otworzyła najnowszy jesienno-zimowy sezon mody haute couture? Sprawdźcie!

Już przy okazji ostatniej kolekcji Atelier Versace na wiosenno-letni sezon 2014 można było zauważyć szereg odwołań do stylu gwiazd Złotej Ery Hollywood i ikonicznego wizerunku Grace Jones. Nie inaczej zdarzyło się w przypadku najnowszej kolekcji haute couture włoskiego domu mody, którą można potraktować jako kontynuację poprzednich propozycji Donatelli Versace.

 

Podobieństwa były widoczne przede wszystkim w rozwiązaniach konstrukcyjnych i detalach, wśród których prym wiodły asymetryczne kroje i drapowania. Na materiałach nie zabrakło również charakterystycznych zdobień kryształkami Svarowskiego, które pojawiły się w poprzednim sezonie Atelier Versace.

 

A jednak, mimo wielu zbieżności, Donatella Versace postanowiła pójść o krok dalej w estetyce jesienno-zimowej kolekcji 2014/2015. Jej pomysły stały się jeszcze odważniejsze i bardziej wyraziste. Asymetria, którą wcześniej można było potraktować jako ciekawe urozmaicenie wiosenno-letnich projektów, tym razem stała się dominująca.  Wśród oryginalnych krojów pojawił się projekt przypominający sukienkę z jedną nogawką spodni. Charakter kolekcji podkreślały przeskalowane ramiona marynarek i sukienek, mocno zarysowana talia oraz długie panele drapowanych tkanin.

 

Wśród nowych detali pojawiły się skórzane klamerki, biżuteryjne wykończenia materiałów oraz frędzle, które zdobiły długie rękawiczki, pudełkowe płaszcze i długie spódnice. Spora różnorodność tkanin i aplikacji kontrastowała z oszczędną paletą kolorów ograniczoną do bieli, czerni, kobaltu i fioletu.

 

Estetyka najnowszej kolekcji Atelier Versace doskonale podkreśla wizerunek eleganckiej i odważnej kobiety, utrwalany z sezonu na sezon przez włoski dom mody. Chcecie poznać jej charakter? Zajrzyjcie do naszej galerii. 

 

 

 

video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: Versace | Versace Official | Donatella Versace | Haute Couture | jesień zima 2014/2015 |

podobne artykuły