PL / EN
AMERYKAŃSKI HEARST PRZEJMUJE FRANCUSKI LAGARDERE

AMERYKAŃSKI HEARST PRZEJMUJE FRANCUSKI LAGARDERE

Amerykańskie wydawnictwo Hearst przejmie prawa do ponad 100 tytułów Lagardere – za niemal 900 mln dolarów.

Zgodnie z porozumieniem pomiędzy koncernami wydawniczymi, amerykański Hearst, który wydaje między innymi Cosmopolitan i Esquire, przejmie prawa do ponad stu tytułów francuskiego wydawnictwa Lagardere. Wśród nich znajdują się prawa do wydawania magazynu Elle poza rynkiem francuskim. Tym niemniej jednak pawo do marki zachowają Francuzi.


Hearst ma w sumie zapłacić 886 mln dol. Dzięki tej transakcji amerykański wydawca będzie miał największe na świecie, pod względem liczby światowych tytułów, portfolio na rynku prasowym. Po sfinalizowaniu przejęcia praw, znajdzie się na drugim miejscu na świecie, ustępując jedynie koncernowi Time.

 

Niektóre tytuły Hearst przejmie na własność, do innych natomiast będzie miał jedynie prawa wydawnicze (m.in. do Elle i Elle Deco – poza Francją). Dzięki transakcji i włączeniu światowych edycji Elle do portfolio, razem z Cosmopolitan i  Marie Claire, będzie groźniejszym rywalem na rynku pism kobiecych, m.in. dla Conde Nast, wydawcy Vogue czy Glamour.Lagardere pieniądze ze sprzedaży magazynów pragnie przeznaczyć na spłatę swojego zadłużenia, dywidendę oraz na przejęcia.

video

CHANEL CRUISE 2022/23

tagi: rynek | Elle | Vogue Paris |

podobne artykuły