Logotyp serwisu lamode.info
MARKA H&M OPUBLIKOWAŁA ROCZNY RAPORT

MARKA H&M OPUBLIKOWAŁA ROCZNY RAPORT

Szwedzka marka Hennes&Maurtiz, znana wszystkim jako H&M, co roku publikuje raport ze sprzedaży swoich produktów - sprawdź, jakie wyniki osiągnęła w 2010 roku.

To był dobry rok dla szwedzkiej marki H&M. Firma zaobserwowała w sumie 15% wzrostu w walutach lokalnych – po przeliczeniu zysków na koronę szwedzką, wzrost był rzędu 6%.
 
Wyjątkowo pozytywny był zwłaszcza ostatni kwartał, co tłumaczone jest udanym startem marki H&M na rynku tureckim.
 
Komentuje Karl-Johan Persson, dyrektor generalny marki H&M – „2010 rok był dla firmy wyjątkowo dobry, zważywszy 15% wzrost sprzedaży. Zyski, po dokonaniu rozliczeń podatkowych, wyniosły około 25 milionów koron szwedzkich. W ciągu minionego roku ugruntowaliśmy naszą pozycję rynkową, oferując klientom jeszcze więcej mody i jakości w najlepszych cenach. Choć rok 2010 był znacznie lepszy niż poprzedni, wiele państw i firm wciąż znajduje się w niepewnej sytuacji finansowej – możemy zatem uważać się za szczęściarzy. W czwartym kwartale, sprzedaż osiągnęła satysfakcjonujący nas w pełni 15% wzrost. Marża operacyjna, znajdująca się na poziomie mniej więcej 24%, nie doświadczyła dużych spadków ani skoków – był to zatem rok stabilny”.
 
W 2011 roku, H&M planuje otworzyć około 250 sklepów, zarówno w państwach, gdzie marka ma już ugruntowaną pozycję, jak i na zupełnie nowych rynkach (tych ma być aż pięć). Planowane jest rozszerzenie funkcjonalności sklepów, także tych wirtualnych, które mają zostać „przebudowane”. Na ten rok zaplanowano również otwarcie sklepu on-line w Stanach Zjednoczonych.
 
Dyrektor Persson podkreśla, że w ostatnim roku zwiększyły się znacznie koszty produkcji – przede wszystkim wzrosły ceny tkanin – sama bawełna jest obecnie niemal dwa razy droższa niż rok temu. H&M dąży jednocześnie do coraz szerszego wykorzystania bawełny ekologicznej. Tym niemniej, marka poczynić ma wszelkie starania, aby ceny ich produktów nie wzrosły – hasłem firmy pozostaje jakość oraz przystępność cen.

 

tagi: rynek | marka | H&M |

podobne artykuły