Logotyp serwisu lamode.info
LVMH – NAJWIĘKSZY PRODUCENT DÓBR LUKSUSOWYCH NA ŚWIECIE

LVMH – NAJWIĘKSZY PRODUCENT DÓBR LUKSUSOWYCH NA ŚWIECIE

Grupa Louis Vuitton Moët Hennessy skupiająca ponad 60 marek luksusowych, wśród nich Fendi, Pucci, Loewe i Dior.

Grupa Louis Vuitton Moët Hennessy skupia ponad 60 marek luksusowych z całego świata. Siedziba spółki mieści się w Paryżu. Zatrudnia ona łącznie około 65 tysięcy osób i prowadzi 2400 sklepów na wszystkich kontynentach. Szefem firmy i właścicielem ponad 40 % akcji jest Bernard Arnault – francuski biznesmen i najbogatszy obecnie obywatel Francji.

 

Marki podlegające grupie LVMH dzielą się na pięć sektorów: wina i napoje alkoholowe, zegarki i biżuteria, perfumy, odzież oraz sklepy detaliczne.

 

Spółka powstała w 1987 roku i dzięki swojej strategii rozwoju , LVMH od momentu założenia obserwuje bardzo silny wzrost dynamiki. Misją grupy jest szerzenie najbardziej wyrafinowanych zachodnioeuropejskich wartości art de vivre na całym świecie. Spółka, łącząc tradycję z innowacyjnością, pragnie  być kojarzona przede wszystkim z elegancją i kreatywnością.

 

Wśród marek odzieżowych grupie LVMH podlegają Louis Vuitton, Céline, Loewe, Kenzo, Givenchy, Marc Jacobs, Fendi, Emilio Pucci, Donna Karan, Berluti, StefanoBi, Thomas Pink oraz NOWNESS. Podlega jej również sieć perfumerii Sephora oraz marki zegarków Tag Heuer i Dior Watches.

 

Spółka niezwykle dba również o wartości kulturowe, popularyzując zwłaszcza francuską sztukę. LVMH wspiera również akcje humanitarne i prospołeczne – ostatnio najgłośniejsza była fundacja stworzona na rzecz odbudowy i dalszego rozwoju Haiti. Jest także udziałowcem największych francuskich stron internetowych – ich działalność jest zatem wszechstronna, choć na rynku LVMH bezpośrednio kojarzona jest przede wszystkim z modą, zwłaszcza z marką Louis Vuitton.

 

W Polsce istnieje jedynie przedstawicielstwo marek Moët Hennessy oraz Sephora. Na butiki Dior’a czy Fendi przyjdzie nam niestety jeszcze trochę poczekać, Pojawiły się jednak nieoficjalne pogłoski, że w powstającym w Warszawie domu handlowym przy ulicy Brackiej otwarty ma być między innymi butik Louis Vuitton.

tagi: rynek | LVMH |

podobne artykuły