PL / EN
ALEXANDER WANG AMBASADOREM KAMPANII WEŁNY MERINO DLA THE WOOLMARK COMPANY

ALEXANDER WANG AMBASADOREM KAMPANII WEŁNY MERINO DLA THE WOOLMARK COMPANY

Amerykański projektant dołączył do grona ambasadorów kampanii Woolmark, promującej najlepszą jakość wełny Merino. Poznajcie więcej szczegółów!

 

The Merino: No Finer Feeeling, czyli międzynarodowa kampania The Woolmark Company, ma na celu promocję najlepszej jakościowo wełny, otrzymywanej ze specjalnej rasy owiec - merynosów. Biorą w niej udział zagraniczni producenci, detaliści, media oraz projektanci mody.  W styczniu tego roku, dowiedzieliśmy się, że ambasadorem kampanii został Narciso Rodriguez. Tym razem do inicjatywy został zaangażowany także Alexander Wang.

 

Delikatne włókna wełny Merino, znalazły się w kolekcji Wanga na jesienno-zimowy sezon 2013/2014. W ramach kampanii Woolmark, projektant wykorzysta je również w swoich przyszłych kolekcjach. „Używałem wełny Merino, od kiedy zostałem projektantem, stąd współpraca z Woolmark wydaje mi się naturalną sprawą” – podkreśla. „Wełna jest przyjazna dla środowiska, od zawsze była ważna i nowoczesna” – dodaje.

 

Wełna Merino jest powszechnie uważana za najlepszą gatunkowo. Cienka, przyjemna w dotyku, posiada doskonałe właściwości termoizolacyjne i antybakteryjne. Dzięki niej, w zimie nie tracimy ciepła, a latem unikamy przegrzania. Co więcej, naturalna i lekka wełna Merino jest bardzo przyjazna dla środowiska, gdyż jest biodegradowalna.

 

We wcześniejszych latach kampanię The Merino: No Finer Feeeling, wspierali m.in. projektanci takich marek jak Ermenegildo Zegna, Lanvin, Vivienne Westwood, Giorgio Armani i Marc Jacobs.


Na zdjęciu autorstwa Annie Leibovitz, możecie zobaczyć Alexandra Wanga w nowej roli ambasadora całej inicjatywy.

 

 

video

TRENDY JESIEŃ 2022

tagi: Alexander Wang | The Woolmark Company | wełna Merino | The Merino: No Finer Feeeling |

podobne artykuły