PL / EN
5 RZECZY, KTÓRE MUSICIE WIEDZIEĆ O DEBIUTANCKIEJ KOLEKCJI KIMA JONES’A DLA DIOR HOMME

5 RZECZY, KTÓRE MUSICIE WIEDZIEĆ O DEBIUTANCKIEJ KOLEKCJI KIMA JONES’A DLA DIOR HOMME

Czyli męska kolekcja Dior na wiosnę i lato 2019!

DIOR HOMME WIOSNA LATO 2019

23 marca Kim Jones zaprezentował swoją pierwszą męską kolekcję dla domu mody Dior w paryskim gmachu Gwardii Republikańskiej, a pokazowi towarzyszyły dziesięciometrowe rzeźby KAWS w całości pokryte kwiatami. Zobaczcie, co w swoim debiucie pokazał były dyrektor kreatywny Louis Vuitton Homme!

POWIĄZANE: WSZYSTKO, CO MUSICIE WIEDZIEĆ O OSTATNIM POKAZIE KIMA JONESA DLA LOUIS VUITTON

DIOR HOMME SS18: ROMANTYCZNY STREETWEAR

To by było za proste, gdyby Kim Jones tak po prostu wtargnął na terytorium luksusowego streetwearu – w końcu to trend, który od kilku sezonów rozwija się wszędzie dookoła. Zamiast tego, jego kolekcja była zdecydowanie romantyczna: kwitnące pastele mieszały się ze słodkimi wzorami, a delikatne kroje wykończono ornamentami. Mimo pozorów, była to kolekcja uosabiająca nowoczesnego mężczyznę, którą uzupełniły doskonałe modele sneakersów.

DIORDior Homme wiosna lato 2019

DIOR HOMME SS18: TRADYCJE COUTURE

Podczas gdy w modzie męskiej często brakuje miejsca na couture, Jones w pełni wykorzystał wspaniałe zaplecze legendarnego domu mody. Obserwowaliśmy imponującą zabawę tradycyjnymi technikami fil de coupe, ręcznie przyszywanymi piórami, czy kwiatami ściśniętymi pod warstwą transparentnego winylu.

pokazDior Homme wiosna lato 2019

DIOR HOMME SS18: CHRISTIAN DIOR WCIĄŻ INSPIRUJE

Christian Dior zapewne by się zaczerwienił, napisała Olivia Singer na łamach Vogue.uk. W końcu w kolekcji na wiosnę i lato 2019 pojawiły się kwiatowe wzory inspirowane jego osobistą porcelaną, tapetą z jego pierwszego butiku, a także psem – Bobby’m, który pojawił się zarówno na spodniach, jak i na koszulach.

diorDior Homme wiosna lato 2019

DIOR HOMME SS18: TOREBKA SIODŁOWA GALLIANO

Niegdyś John Galliano kupił połowę kolekcji dyplomowej Kima Jones’a, a w zamian Jones w swoim debiucie zreinterpretował ikoniczną torebkę siodłową couturiera, która w kolekcji SS18 okazała się niezbędnym męskim akcesorium. W szczególności noszona tak, jak na wybiegu!

trebkaDior Homme wiosna lato 2019

DIOR HOMME SS18: WSPÓŁPRACA Z KAWS

Jones od dawna był fanem artystycznych kolaboracji, a na potrzeby pierwszej kolekcji dla Dior Homme zaprosił do współpracy amerykańskiego artystę KAWS, który na nowo przedstawił ikonicznych emblemat domu mody w kształcie pszczoły. Owady zdobiły gęsto materiały i migotały wesoło na męskich torebkach.

KAWSDior Homme wiosna lato 2019

ZOBACZ TEŻ: LOUIS VUITTON CRUISE 2019 - POKAZ MODY

video

TELEDYSKI Z MODĄ W TLE

tagi: Dior Homme | wiosna lato 2019 | pokaz mody | Kim Jones | DIOR | TRENDY |

podobne artykuły