PL / EN
ZAC POSEN NOWYM DYREKTOREM KREATYWNYM DAMSKIEJ LINII BROOKS BROTHERS

ZAC POSEN NOWYM DYREKTOREM KREATYWNYM DAMSKIEJ LINII BROOKS BROTHERS

Zac Pocen nowym dyrektorem kreatywnym Brooks Brothers! Chcecie poznać szczegóły współpracy twórcy bajkowych kreacji z najstarszą, amerykańską marką mody męskiej? Sprawdźcie!

Znany jest z bajkowych kreacji, o których zawsze słyszymy przy okazji hucznych modowych wydarzeń, takich jak Met Gala w Nowym Jorku, o której w tym roku mówi się, że była imprezą jednego projektanta – tytuł ten przypadł właśnie Zacowi Posen’owi.

 

Projektant nie przestaje jednak zaskakiwać. Pod koniec ubiegłego tygodnia na łamach portalu WWD (Women’s Wear Daily) najstarsza marka odzieży męskiej w Stanach Zjednoczonych - Brooks Brothers, ogłosiła go nowym dyrektorem kreatywnym swojej linii damskiej i akcesoriów. Połączenie elegancji i dramatycznego stylu projektanta z klasyką amerykańskiej marki może niektórych szokować, ale Claudio Del Vecchio (CEO Brooks Brothers) jest dobrej myśli. W rozmowie z WWD.com przyznaje, że duży wpływ na decyzję o nawiązaniu współpracy miała popularność projektanta – jego obecność na portalach społecznościowych, przyjaźń z gwiazdami oraz stanowisko jurora w programie Project Runway. Jednak, jak przypomina Del Vecchio - świat mody to głownie biznes, a przedstawiciele Brooks Brothers wierzą, że Posen ma szansę rozkręcić damską linię marki, która w tym momencie stanowi jedynie 20 procent firmy.

 

Pierwsza kolekcja Posen’a trafi do sklepu wiosną 2016 roku, nie będzie sygnowana nazwiskiem projektanta, jednak amerykańska marka zatrudnia go po to, by stał się jej twarzą, co wydaje się to być pewnym paradoksem.

 

video

100 LAT CHANEL N°5

tagi: Zac Posen | Brooks Brothers | dyrektor kreatywny |

podobne artykuły