PL / EN
WYSTAWA CULTURE CHANEL „THE WOMAN WHO READS”

WYSTAWA CULTURE CHANEL „THE WOMAN WHO READS”

Poznajcie szczegóły i dopiszcie to wydarzenie do kulturalnego kalendarza!

Już niebawem w Wenecji będziemy mogli podziwiać wystawę CULTURE CHANELThe woman who reads”. Dowiedzcie się więcej!

 

Na początku tegorocznej jesieni Wenecja powita kulturalny pierwiastek paryskiego domu mody – od 17 września 2016 roku do 8 stycznia 2017 roku w Międzynarodowej Galerii Sztuki Współczesnej Ca’ Pesaro będzie wystawiana ekspozycja CULTURE CHANEL zatytułowana „The woman who reads”.

 

Od debiutu pierwszego rozdziału CULTURE CHANEL w 2007 roku pieczę nad projektem sprawuje kurator Jean-Louis Froment. Każda kolejna seria obrazowała karty historii osobliwego życia Gabrielle Chanel i stworzonego przez nią domu mody. Najpierw ekspozycja została pokazana w Moskwie, potem w Szanghaju, Pekinie, Canton, Paryżu i Seulu, a teraz odbędzie się w Wenecji. Siódma część tej kulturalnej kroniki będzie dedykowana kreatywnemu światu Coco Chanel z zupełnie nowej perspektywy – jej relacji z książkami i czytaniem. Od greckich autorów do współczesnych poetów, bogata biblioteka kreatorki miała bezpośrednie przełożenie na postrzeganie przez nią rzeczywistości oraz kształtowała jej osobowość, a także stanowiła jedną z najważniejszych inspiracji w tworzeniu mody.

 

W specjalnie zaaranżowanej strefie zwiedzający będą mieli okazję zbliżyć się do fenomenu ikony i poznać jej osobiste natchnienia. Najistotniejsze fragmenty poezji, dedykacje, archiwa, fotografie, ilustracje czy szkice, ale również wystawiona po raz pierwszy sztuka z prywatnych zbiorów Mademoiselle Gabrielle z jej paryskiego apartamentu - całość wyeksponowana z biżuterią i perfumami. Podczas wystawy wielbiciele legendy będą mogli zobaczyć aż około 350 elementów, które zarysują jej niepowtarzalny portret.

 

Wenecka wystawa CULTURE CHANEL „The woman who reads” to must-see nadchodzącego sezonu – nie przegapcie!

video

GUCCI WIOSNA LATO 2019

tagi: Chanel | Coco Chanel | wystawa | kultura | Coco Chanel |

podobne artykuły