Logotyp serwisu lamode.info
WARSZTATY RYSUNKU I ILUSTRACJI MODY

WARSZTATY RYSUNKU I ILUSTRACJI MODY

LAMODE.INFO jako patron medialny zaprasza na Warsztaty Rysunku i Ilustracji Mody.

Ilustracje mody używane są do promowania marki czy przedstawiania kolekcji strojów, które często pojawiają się w czasopismach zamiast fotografii, są także wykorzystywane do reklamowania ubiorów. Aby móc w pełni świadomie korzystać z mnogości technik malarskich i rysunkowych, trzeba je poznać. Na warsztatach “przetestujemy” większość. Ważne jest poznanie zasad, by móc poźniej je łamać. Zajęcia nie będą konwencjonalną lekcją rysunku. Będą również oparte na eksperymentowaniu. Nauczymy się pewnych podstaw – takich jak proporcje czy konstruowanie postaci, ale również jak oddać fakturę materiałów, jak podkreślić w rysunku dodatki, oraz jakimi narzędziami się posługiwać. Jak pokazać modę w sposób alternatywny i niebanalny.

 

Praktyczne ćwiczenia i wskazówki doświadczonych prowadzących pomogą Ci w poznaniu wszelkich aspektów ilustrowania i prezentowania mody. W programie są m.in. podstawowe zasady budowy ciała ludzkiego i rysowanie sylwetek, metody artystycznego przedstawiania ubranej sylwetki oraz eksperymentowanie z różnymi stylami i technikami ilustratorskimi, takimi jak rysunek, kolaż czy haft.

 

Ilustracja modowa jest taka sama jak moda – lubi zmiany, zabawę z formą, czerpie ze swojej historii po to, żeby stanąć do niej w opozycji. My też poznamy historię rysunku mody w zarysie, ale po to aby się od niej “odbić” i pracować w przyszłości na swoim autorskim stylem.

 

Warsztaty Rysunku i Ilustracji Mody są cennym źródłem inspiracji i użyteczną pomocą naukową dla przyszłych projektantów i ilustratorów oraz dla wszystkich osób interesujących się modą. Ilustratorzy mody są cenieni i poszukiwani we współczesnym świecie mody.

 

Warsztaty trwają 5 dni i odbywają się we wspaniałej twórczej atmosferze, która sprzyja poszukiwaniu tożsamości artystycznej. Zapewniamy opiekę artystyczną, pedagogiczną, podstawowe materiały do pracy oraz materiały dodatkowe: slajdy, filmy, magazyny.

 

Na zakończenie warsztatów odbędzie się wystawa prac uczestników warsztatów, na którą zapraszamy naszych przyjaciół i przedstawicieli mediów.

 

WARSZTATY RYSUNKU I ILUSTRACJI MODY

26-28.11 Centrum Cybernetyki

Ul. Cybernetyki 2 bud 2 piętro 2

Warsztaty w godzinach 10.00-18.00

Zapisy na info@fashionproject.pl tel: 507 103 644


tl_files/info/edukacja/Warsztaty projektowania i szycia II edycja/plakat_warsztaty_mody_cityabyss6G.jpg

tagi: Warsztaty | Cebtrum Cybernetyki | Fashion Project | rysunek |

podobne artykuły