PL / EN
W CZYM TKWI PIĘKNO I SIŁA KOBIETY YES: KASIA BUKOWSKA I MAGDA DĄBROWSKA

W CZYM TKWI PIĘKNO I SIŁA KOBIETY YES: KASIA BUKOWSKA I MAGDA DĄBROWSKA

Kobiecość niejedno ma imię - przekonajcie się sami w nowym cyklu z YES!

Obie są absolwentkami wydziału Architektury i Wzornictwa na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Pierwsza lubi tworzyć biżuterię dla nowoczesnej i eleganckiej kobiety, dzięki której może ona wyrażać swoją osobowość. Drugą fascynuje proces projektowania - jak na ścisły, matematyczny język przełożyć to, co łatwiej poczuć niż zmierzyć. Kasię Bukowską i Magdę Dąbrowską, projektantki YES, zapytaliśmy o ich wizję piękna i kobiecości, dowiedzieliśmy się gdzie szukają inspiracji oraz skąd czerpią wewnętrzną siłę. Tworzą zgrany duet w pracy, ale nie tylko - widać, że również na świat patrzą w podobnym kierunku.

Jak definiujecie piękno?

Kasia Bukowska: Pomimo kanonów, piękno dla każdego jest inne… Dla mnie piękno to proporcje, detale, linie… Wszelkie składowe projektu idealnego, do których przy każdym kolejnym projekcie staram się dążyć. 

Magda Dąbrowska: Dla mnie jest uczuciem. Stanem ducha (absolutnie wyjątkowym) wywołanym przez sytuacje, w których nikt nie oczekuje zwyczajności, ale bywa też, że zwyczajność totalnie mnie powala. To, co dzieje się w sercu jest sednem piękna. Nie potrafię sobie wyobrazić, gdybym nie mogła czy nie moglibyśmy przeżywać piękna. Jak wyglądałby świat?

Czym jest dla Was kobiecość?

K.B.: Podobnie jak z definicją piękna… ma pewnie setki odmian. Dla mnie to sposób bycia (w którym zawiera się między innymi szeroko pojęta estetyka).

M.D.: Kobiecość to energia, której się ulega. To cudowny stan, w jakim można się znaleźć, uczucie, że się coś chłonie z wielką  przyjemnością, że się na coś czeka, patrzy czy robi z uzależnieniem. Przyjemna i niebezpieczna bezwładność.

Kasia Bukowska i Magda Dąbrowska, projektantki YES (fot. materiały prasowe)

Jak określiłybyście swój styl?

K.B.: Mój styl… to zbiór "ulubionych".

M.D.: Podążam własną ścieżką. Cenię w sobie niezależność. Mogę spokojnie stanąć na przeciwległych amplitudach szaleństwa i bezpieczeństwa i w obu będę w swoim żywiole. O moim stylu w projektowaniu słyszę, że jest kobiecy i ciepły. Dla mnie ważne są detale i pomysł.

Co jest dla Was kwintesencją odwagi?

K.B.: Odwaga to zbiór cech, które często pomagają podejmować decyzje (mając świadomość ich konsekwencji). Myślę, że jest to cecha bardzo pomocna w zawodzie projektanta.

M.D.: Odwaga to dla mnie coś bardzo ważnego. Nie chodzi mi o heroizm podszyty strachem i odpowiedzialnością, ale o pozytywny moment, który napędza mnie by iść dalej, po nowe. Nawet w zwykłych codziennych sprawach z podejmowania prostych decyzji czerpie dużo pozytywnej  energii. Wierzę, że nie ma spraw nie do pokonania i nawet jeśli się nie uda, biorę z doświadczenia co najlepsze.

Skąd czerpiecie siłę do działania?

K.B.: Siłę do działania czerpię głównie od ludzi, którzy mnie otaczają, ale wychodzę z założenia, że dodawanie siły innym jest równie ważne.

Projektantki Kasia Bukowska i Magda Dąbrowska (fot. materiały prasowe)

Co Was inspiruje?

K.B.: Inspiruje mnie… życie. Jest to bardzo szeroka definicja, ale właśnie tak jest… Nigdy nie wiem, co i w którym momencie mnie zainspiruje.

M.D.: Żeby nie wymieniać tego, co mnie inspiruje, powiem, że inspiruje mnie wszystko. Tak wiele ważnych spraw dzieje się w mikro i makro przestrzeni, na wielu poziomach, razem i w nieustannym ruchu oraz czasie, że ciężko jest powiedzieć sobie... zatrzymam się tu  i zajmę się tym. Więc jeśli jestem projektantem, to wiem co chcę z tym zrobić. Czy ktoś pomyślałby, że np. tolerancja może mieć coś wspólnego z biżuterią? Dla mnie ma. Być projektantem w tych czasach i projektować tylko ładne rzeczy to za mało. Świat potrzebuje projektantów/tłumaczy kreujących potrzebny i mądry dizajn.

***

KASIA BUKOWSKA

Kasia Bukowska. Lubi tworzyć biżuterię dla nowoczesnej i eleganckiej kobiety, dzięki której może ona wyrażać swoją osobowość. Ukończyła wydział Architektury i Wzornictwa na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Od początku chciała być dizajnerem i projektować dla przemysłu. Po studiach od razu rozpoczęła pracę w YES. Autorka wzorów biżuterii z kolekcji Studio Y, Skarabeusz, Blow Diamonds, Molly czy Space.

Kasia Bukowska (fot. materiały prasowe)

MAGDA DĄBROWSKA

Magda Dąbrowska. Fascynuje ją proces projektowania: jak na ścisły, matematyczny język przełożyć to, co łatwiej poczuć niż zmierzyć. Absolwentka wydziału Architektury i Wzornictwa na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Wśród jej kolekcji znajdziemy m.in. Art Deco, Compass, Valentine, Kiddy, Paisley.

Magda Dąbrowska (fot. materiały prasowe)

 

A jak Ty rozwinęłabyś te same hasła? Znajdź chwilę dla siebie, zaparz ulubioną herbatę, usiądź wygodnie w fotelu i odpowiadając na kolejne pytania, opowiedz swoją historię. Pełną ponadczasowego piękna, wewnętrznej siły i odwagi oraz indywidualnego stylu. Zainspiruj sama siebie. Celebruj kobiecość z YES!

video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: Kasia Bukowska | Magda Dąbrowska | wywiad | YES |

podobne artykuły