PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
VF CORPORATION PRZEJMUJE MARKĘ TIMBERLAND

VF CORPORATION PRZEJMUJE MARKĘ TIMBERLAND

VF Corporation, właściciel takich marek, jak Wrangler i The North Face przejmuje Timberland Co.transakcję wyceniono na prawie 2 miliardy dolarów.

VF Corporation, właścicel takich marek, jak kultowe Wrangler oraz Vans i popularny wśród sportowców The North Face przejmuje markę Timberland, płacąc za to niemal 2 miliardy dolarów. Będzie to najdroższa tego typu transakcja od 2004 roku w Stanach Zjednoczonych i prawdopodobnie największa umowa bieżącego roku.  Za każdą akcję Timberland Co. spółka zapłaci 43 dolary.

 

Jak podaje BBC, cytując oficjalny komunikat prasowy wystosowany przez VF Corporation, porozumienie o przejęciu zostało przyjęte jednogłośnie przez zarządy obu spółek. Transakcja, wciąż wymagająca zgody regulatora rynku i akcjonariuszy, ma być zakończona już we wrześniu bieżącego roku.

 

VF Corporation, który jest obecnie największym wytwórcą odzieżowym na świecie,  liczy na 10-cio procentowy roczny wzrost przychodów przejmowanej marki. Po tej transakcji połowę dochodów spółki, które w zeszłym roku wyniosły 7,7 miliarda dolarów, będzie stanowiła sprzedaż odzieży i obuwia sportowego.

video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: rynek | marka | Wrangler | Timberland | VF Corporation |

podobne artykuły