PL / EN
TOM FORD – POKAZ WIOSNA LATO 2019

TOM FORD – POKAZ WIOSNA LATO 2019

Co przyniosło subtelne odcięcie się projektanta od zeszłego sezonu?

TOM FORD WIOSNA LATO 2019

Tom Ford subtelnie odcina się od eksperymentów z jesienno-zimowej kolekcji. Projektant postanowił odrzucić sportowe akcenty i skończyć z lawirowaniem na granicy kiczu, aby w pełnej krasie na nowo odkryć styl glamour. Pomogła mu w tym klasyka elegancji przywołana z lat 90., a także uwodzicielki szyk obecny w marce od zawsze.

ZOBACZ TEŻ: TOM FORD JESIEŃ ZIMA 2018/19

Tom Ford zaproponował wydłużoną i wysmukloną sylwetkę, która była pełna kontrastów typu miękki-twardy lub lekki-ciężki. Wystarczy wziąć na warsztat pierwszą z brzegu sylwetkę – pokaz otworzył czarny total look (z pominięciem jasnoniebieskich butów), którego lakierowana skóra imitująca krokodyla obecna na komplecie została zestawiona z koronkowym topem. To był także zestaw reprezentujący kluczowa sylwetkę kobiecą, która składa się z gorsetowego topu z koronki przykrytego marynarką lub kurtką, a do tego przylegająca spódnica midi i chustka na głowę. Kolekcję spinały małe czarne, zestawy w stylu power dressing ze zdekonstruowaną górą, a na finale wieczorowe kreacje ze spiętych frędzli oraz okryte peleryną. Tom Ford jest fanem zwierzęcych motywów i tym razem obok krokodyla, pojawiły się cętki, ale w porównaniu do zeszłego sezonu, już w palecie naturalnej. Wszystko pod mianownikiem eleganckiej, stonowanej palety kolorów, wśród której znalazły się czernie, biele, beże i łagodząca lawenda.

Kropkę nad „i” stawia męska linia złożona z doskonale skrojonych garniturów, ale w wydaniu nonszalanckim, z szykownymi akcentami – albo pod postacią koloru, albo dodatków, albo faktur.

Wszystkie sylwetki z pokazu marki Tom Ford na sezon wiosna lato 2019 znajdziecie w galerii!

video

MMC - POKAZ JESIEŃ 2021

tagi: Tom Ford | pokaz mody | wiosna lato 2019 |

podobne artykuły