Logotyp serwisu lamode.info
THE BEST OF: NAJLEPSZE POKAZY MODY (2017)

THE BEST OF: NAJLEPSZE POKAZY MODY (2017)

Podsumowujemy miniony rok na światowych wybiegach!

Spis treści

1. NAJLEPSZE POKAZY MODY 2017

2. STELLA MCCARTNEY

3. LOUIS VUITTON 

4. ALEXANDER MCQUEEN

5. CHLOE

6. SAINT LAURENT

7. CHANEL

8. GUCCI

9. J.W. ANDERSON

10. CALVIN KLEIN

Grudzień to czas wielkich podsumowań. Porządkujemy sprawy, które od dawna wyczekują finału, analizujemy ostatnie 12 miesięcy, wyciągamy wnioski. To najlepszy początek dla nowych planów, wizji, marzeń na nadchodzący rok. Również w modzie wydarzyło się wiele, a wydarzać będzie się jeszcze więcej. Dlatego warto przyjrzeć się temu, na czym stanął wielki świat fashion – może na tej podstawie uda nam się przewidzieć jego następne kroki? Przypomnijmy sobie wspólnie najlepsze wiosenne i jesienne pokazy 2017. To kopalnia inspiracji i mini kompendium dla tych, którzy niechcący przeoczyli kilka wyjątkowych chwil z wybiegów. Zapraszamy!

NAJLEPSZE POKAZY MODY 2017

STELLA MCCARTNEY

STELLAOd lewej: Kolekcja Stella McCartney AW17, SS18 (fot. East News)

Niestrudzona wizjonerka, Stella McCartney. Jej tegoroczne kolekcje nie tylko złożyły hołd zrównoważonej modzie, ale też pokazały, jak tworzyć ją w duchu high fashion. Pokaz jesień zima 2017 był kwintesencją tego, co lubimy określać mianem joie de vivre (red. radość z życia). Tuż po zakończeniu show modelki zaśpiewały i zatańczył do takich hitów, jak Faith George’a Michaela, czy All You Need Is Love Beatlesów. W kolejnym sezonie McCartney zawiesiła poprzeczkę równie wysoko, proponując lekko wcięte w talii, ale oversize’owe sylwetki, czasem podkręcając atmosferę krótkimi formami, odsłaniającym seksowne, atletyczne nogi.


LOUIS VUITTON 

LVOd lewej: Kolekcja Louis Vuitton Resort18, AW17, SS18 (fot. East News)

Rok dla Louis Vuitton upłynął pod hasłem rozmywających się granic, mieszających się kultur, fuzji kobiety i mężczyzny, dnia i nocy. To także charakterystyczna dla Nicolasa Ghesquiere’a estetyka typu sportswear i ukłon w stronę nomadycznego stylu życia. Nie ma znaczenia, czy połączy to z referencjami do XVIII-wiecznych strojów arystokracji, czy japońskiej tradycji – jego projekty to kunszt, który doceni nawet nieuważne oko samozwańczego krytyka mody. Wszystkie trzy kolekcje zachwyciły nas równie mocno – trzymamy kciuki za kolejny udany rok!

 

ALEXANDER MCQUEEN

alexOd lewej: Kolekcja Alexander McQeen AW17, SS18 (fot. East News)

Mówimy Alexander McQueen, myślimy Sarah Burton. To ona, drobna absolwentka Central Saint Martins stoi za genialnymi projektami dla legendarnego domu mody. W marcu o kolekcji inspirowanej Kornwalią i tajemniczymi siłami natury mówił cały świat fashion, zwracając uwagę na genialny detal, innowacyjne zastosowanie materiałów, niebanalne męskie sylwetki. We wrześniu pokazała, że to, co brytyjskie, wciągnęło ją bez reszty. W najnowszych projektach widać było zjawiskowe ogrody hrabstwa East Sussex – co za uczta dla oka!

 

CHLOE

chloeOd lewej: Kolekcja Chloe AW17, SS18 (fot. East News)

2017 rok był w domu mody Chloe rokiem zmian – jednak, jak się często okazuje, nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Ostatnia kolekcja Keller, utrzymana w duchu eskapizmu, była równie genialna, co muzyka, w rytm której modelki przemaszerowały po wybiegu. Jednak ci, co nie wierzyli w sukces Natashy Ramsey-Levi na pewno udzielili jej już kredytu zaufania. Pożegnaliśmy romantyczną dziewczynę w stylu boho, przywitaliśmy oblataną dziewczynę z charakterem. Brawo!

 

SAINT LAURENT

stOd lewej: Kolekcja Saint Laurent SS18, AW17 (fot. East News)

O legendarnym domu mody Saint Laurent mówi się, że to miejsce wielu opinii, której nikt nie boi się wyrazić. Podczas gdy kolekcję na sezon jesień zima 2017 recenzowaliśmy z nieodpartą miłością, pół roku później wkradła się odrobina wątpliwości. Czekamy na więcej, ale Anthony Vacarello wciąż pozostaje naszym mistrzem i królem tego co piękne, nowe, mocne i kobiece. A może to on ma rację? Zdecydujcie sami.


CHANEL

chanelOd lewej: Kolekcja Chanel AW17, Resort18, SS18 (fot. East News)

W tym roku wszystkie kolekcje Karla Lagerfelda, jednej z największych sił w świecie mody, złożyły hołd różnym materiom: najpierw był to kosmos, później starożytna Grecja, a na sam koniec woda, w całej swojej sile i wymiarze. Jedni zarzucali mu zbyt literalne rozwinięcie inspiracji, inni nigdy nie wyjdą z zachwytu nad klasyką Chanel, która z pełną aprobatą branży fashion od wielu lat rządzi się własnymi prawami. To także wspaniałe widowiska, których być częścią to wielki zaszczyt.


GUCCI

gucciOd lewej: Kolekcja Gucci AW17, SS18 (fot. East News)

Tegoroczne kolekcje Gucci należałoby w zasadzie rozpatrywać w kontekście nie tyle pokazu, co rasowego show. Suma summarum zobaczyliśmy milionowy zbiór pięknych, dziwnych, czasem śmiesznych elementów, które pomaszerowały niebezpiecznie blisko siebie. Każda z sylwetek stała się mini-wystawą - perfekcyjnie wystylizowaną, z własnym zestawem dekoratorskich butów, biżuterii i torebką.

 

J.W. ANDERSON

jwOd lewej: Kolekcja J.W. Anderson AW17, SS18 (fot. East News)

W Andersonie podkochujemy się po cichu od dawna, studiując jego kobiece sukienki oparte na sportowej estetyce, którym trudno odmówić odrobiny nonszalancji. Projektant w tym roku zasługuje jednak na szczególną pochwałę – obie kolekcje były dowodem swoistej dojrzałości, chwilą ciszy przed burzą. Kto wie, czym zaskoczy w następnych sezonach?

   

CALVIN KLEIN

ckOd lewej: Kolekcja Calvin Klein AW17, SS18 (fot. East News)

Raf Simons został okrzyknięty najlepszym projektantem 2017 roku (prestiżowa nagroda CFDA), a my dołączamy się do oklasków. Debiutancka kolekcja na sezon jesień zima 2017 na nowo podjęła istotne dla Ameryki pytania o dziedzictwo i kulturę, odpowiadając na nie sylwetkami z dżinsu, koców, czy kolorowych koszul inspirowanych Dzikim Zachodem. We wrześniu pokazał, że jego determinacja wciąż rośnie, dokopując do jej najgłębiej skrywanych sekretów. Nie możemy przypomnieć sobie projektanta, który w tak krótkim czasie, co Simons, potrafiłby stworzyć z domu mody Calvin Klein prawdziwy bastion amerykańskiej mody.

Wszystkie najlepsze sylwetki z pokazów mody na przestrzeni 2017 roku znajdziecie w galerii poniżej!

tagi: pokaz mody | jesień zima 2017 | wiosna lato 2018 | Alexander McQeen | Louis Vuitton. J.W. Anderson | Gucci | Chanel | Stella McCartney | Chloe | CALVIN KLEIN |

podobne artykuły