PL / EN
J.W.ANDERSON WIOSNA LATO 2018

J.W.ANDERSON WIOSNA LATO 2018

Projektant w nowej, zaskakującej odsłonie!

J.W.ANDERSON WIOSNA LATO 2018

Za tło wiosennej kolekcji J.W. Andersona posłużyła przestrzeń wypełniona dziełami sztuki z jego prywatnej kolekcji . Atmosfera pokazu była bardzo specyficzna – przestrzeń w jednej strony miała domowy, intymny charakter, z drugiej, zgodnie z zamierzeniem projektanta, przywoływała ideę sanktuarium, która realizwała się w ciszy, spokoju, prostocie całości. 

J.W. ANDERSON - POKAZ 

Wybieg o formie z wąskich korytarzy z poprzednich sezonów wyparła forma koła – modelki poruszały się po okręgach wokół gobelinu, na którym wyeksponowano obrazy, a także – w przeciwnym kierunku – wokół koncentrycznie usadzonych gości.

J.W. ANDERSON - KOLEKCJA

Co do projektów, większość powstała z naturalnych tkanin: lny, bawełny, dzianiny, skóra. Powtarzającym się elementem były buty w formie wysokich trampek na podeszwie a’la espadryle.

J.W.ANDERSON WIOSNA LATO 2018 - KONCEPCJA

Całość jest znacznie bardziej zrównoważona, bez pewnej gwałtowności i ekscentryczności,  androgynicznego rysu i konceptualności, które dotychczas były kluczowymi cechami kolekcji projektanta. Jak przyznaje sam twórca, chodziło mu o efekt ciszy przed burzą.

Choć nie ma mowy o nudzie czy przewidywalności (dopracowane detale jak choćby np. paski na spódnicach powstały z ręcznie doszywanych płatów skóry, a nie były drukowane na tkaninach), wyczuwalna jest swoista nowa nuta - dojrzałości.

J.W.ANDERSON WIOSNA LATO 2018 - NOWY ROZDZIAŁ

Czy to zamierzony gest zwrotu ku normalności, zwyczajności czy wreszcie wygodzie? Choć wygląda na to, że projektant upatruje wartości w innych rozwiązaniach niż dotychczas, co zasygnalizował już na poziomie męskiej kolekcji zaprezentowanej  trakcie Pitti Uomo, DNA marki pozostaje niezmienione.

Jak Wam się podoba ta kolekcja?

 

video

GUCCI WIOSNA LATO 2019

tagi: J.W. Anderson | wiosna lato 2018 | LONDON FASHION WEEK |

podobne artykuły