PL / EN
SCHIAPARELLI HAUTE COUTURE JESIEŃ ZIMA 2019/20

SCHIAPARELLI HAUTE COUTURE JESIEŃ ZIMA 2019/20

Bajkowe, spiętrzone formy oraz zmysłowość wyrażona za pomocą cielistych odcieni nude. 

Pokaz Schiaparelli haute couture jesień zima 2019/20 obfitował w wykwintne formy balowych sukni, konstrukcją przypominających rzeźby. Na wybiegu pojawiły się fluorescencyjne barwy, które dodały kolekcji wyrazistego i niepowtarzalnego charakteru. Stylizacje zostały okraszone drobinkami brokatu, wpisującego się w wieczorowy klimat, a święcąca biżuteria podkreśliła splendor i nadała efekt glamour.

SCHIAPARELLI – KOLEKCJA HAUTE COUTURE JESIEŃ ZIMA 2019/20

Piewsza sylwetka, jaką zobaczyliśmy na pokazie Schiaparelli haute couture jesień zima 2019/20, sprawiała wrażenie obnażonej. Modelka bowiem wystąpiła w bieliźnie nude i rajstopach, które dopełniły look na bazie marynarki występującej solo. Zmysłowość została także zaakcentowana poprzez użycie jedwabnych tkanin, barw nude, imitujących nagość oraz lekko opadających ramiączek. Szlachetność formy podkreślono za pomocą opływających ciało materiałów, które urozmaicono o plisy i spektakularne bufy w rozmiarze XXL. Na wybiegu nie zabrakło ideii power dressing. Zobrazowano ją za pomocą damskich marynarek z połyskującymi akcentami. Stylizacje zwieńczyły także płaszcze ze złotymi aplikacjami.

Schiaparelli - sylwetki na pokazie haute couture jesień zima 2019/20 (fot. East News)

Charakterystyczne dla domu mody balowe suknie ponownie zyskały bajkowy wymiar. Uformowane niczym rzeźba, zwracały uwagę długością trenów i mnogością spiętrzonych warstw tkaniny. Całość okraszono brokatem i mieniącymi się drobinkami, które sprawiły, że stylizacje nabrały wieczorowego charakteru. Kunszt wykonania haftowanych, kolorowych aplikacji z frędzlami na nowo zdefiniował kobietę, które zapragnęła być nowoczesna i jednocześnie posiadać kreacje z tradycyjnie wyszywanymi detalami.

Poza klasyczną czernią, główne skrzypce grały florescencyjne barwy, takie jak soczysta żółć czy jabłkowa zieleń. Elementem obok, którego nie można było przejść obojętnie była spektakularna biżuteria w formie węża czy duże kolczyki noszone solo. Dodały kolekcji egzotycznego charakteru, tworząc propozycje doskonałe na czerwone dywany.

POLECAMY: SCHIAPARELLI - POKAZ HAUTE COUTURE JESIEŃ ZIMA 2018/19

W galerii zdjęć prezentujemy kolekcję Schiaparelli haute couture jesień zima 2019/20. Zobaczcie wszystkie sylwetki z pokazu!

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez LAMODE.INFO (@lamodeinfo)

video

POKAZ CHANEL MÉTIERS D’ART 2021/22

tagi: Schiaparelli | pokaz mody | jesień zima 2019/20 | TRENDY |

podobne artykuły