PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
SCHIAPARELLI HAUTE COUTURE JESIEŃ ZIMA 2018/19

SCHIAPARELLI HAUTE COUTURE JESIEŃ ZIMA 2018/19

Bertrand Guyon zachwycił kolekcją inspirowaną miłością Schiaparelli do natury – zobaczcie sami!

 

SCHIAPARELLI HAUTE COUTURE FALL2018

Jesienna kolekcja couture Bertranda Guyona została zainspirowana postacią Elsy Schiaparelli, włoskiej arystokratki, która w młodości lubiła nawiązywać liczne przyjaźnie z artystami, takimi jak Salvador Dali, czy Jean Cocteau. W latach 30’ i 40’ legendarna założycielka domu mody stała się niewątpliwie ważną figurą społeczną, ale jednocześnie rozwijała również swoją unikatową, surrealistyczną estetykę.

Najnowsza kolekcja, którą Guyon zaprezentował podczas trwającego tygodnia wysokiej mody w Paryżu, poświęcona była miłości projektantki do natury, a wybieg dla niej projektant znalazł w miejskiej operze – tam, gdzie swoją twórczość pokazywała niegdyś sama Schiaparelli.

SCHIAfot. East News

SCHIAPARELLI: KOLEKCJA NA JESIEŃ I ZIMĘ 2018/19

Na dzień, Guyon zaproponował garnitury, drapowane suknie i dopasowane kurtki, wśród których największą uwagę publiczności przykuła ta czarna ze spektakularnymi zdobieniami ze złota i agatu. Ale największą siłą okazały się sylwetki wieczorowe, a motyl – surrealistyczny symbol zmiany, a zarazem znak rozpoznawczy domu mody – przewijał się mniej i bardziej (a nawet bardzo) dosadnie w całej kolekcji. Pokaz Schiaparelli na jesień i zimę 2018/2019 okazał się dowodem na to, że sztukę również można nosić – wszystkie looki zobaczycie w galerii poniżej.

ZOBACZ TEŻ: CHANEL HAUTE COUTURE JESIEŃ ZIMA 2018/19

 

 

 

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: Schiaparelli | haute couture | pokaz mody | jesień zima 2018/2019 | TRENDY |

podobne artykuły