PL / EN
DIOR HAUTE COUTURE JESIEŃ ZIMA 2019/20

DIOR HAUTE COUTURE JESIEŃ ZIMA 2019/20

Czy pokaz umocni pozycję Marii Grazii Chiuri, której zwiastowano pożegnanie z francuskim domem mody?

Maria Grazia Chiuri uczyniła czerń symbolem kolekcji Dior haute couture jesień zima 2019/20. W ten sposób zamanifestowała obrzędowość i tradycję mistrza połączoną z precyzyjną konstrukcją sylwetki. Zainspirowana starożytną Grecją, urozmaiciła suknie o motywy zaczerpnięte wprost z architektury.

DIOR – INSPIRACJE W KOLEKCJI HAUTE COUTURE JESIEŃ ZIMA 2019/20

Penny Slinger, brytyjska artystka nazywana „feministką surrealistką” zaaranżowała wnętrze dawnego atelier Christiana Diora w tajemnicze i mroczne miejsce, korespondujące z głównym motywem kolekcji, czyli czernią. To ciemny kolor i precyzyjna konstrukcja sylwetki stały się punktem wyjścia projektów, dodając im tajemniczego i mistycznego wymiaru. W ten sposób Maria Grazia Chiuri odwołała się do tradycji mistrza, który zawsze uważał siebie za „architekta mody”. Osadziła więc kolekcję w czasach starożytnej Grecji, projektując ubrania na kształt zbroi. Zainspirowana architekturą, nawiązała formami do elementów budowli, takich jak gzyms czy kolumny. Moda stała się więc przestrzenią dla zaprezentowania spektrum budynków i form miasta. Jedna z modelek miała na sobie strój a’la kamienicę, z powodzeniem zastępującą pudełkową mini sukienkę.

Dior - sylwetki na pokazie haute couture jesień zima 2019/20 (fot. East News)

DIOR – KOLEKCJA HAUTE COUTURE JESIEŃ ZIMA 2019/20

Stylizacje na pokazie Diora haute couture jesień zima 2019/20 miały tworzyć mistyczny nastrój i wpisywać się w klimat ceremonialu połączonego z obrzędowością. W tym duchu zaprojektowano więc balową suknię ombre z gniecionej tafty. Elegancki model eksponował ramiona, a forma gorsetu podkreślała talię. Łososiowy wariant przyozdobiono czarnym, sprawiającym wrażenie przydymionego, dołem. W kolekcji prym wiodły także sukienki do kolan z koralikami i ażurowymi ramiączkami, których dół przypominał siatkę rybacką. Asymetryczne modele z wirującymi w ruchu frędzlami stanowiły natomiast świetny zabieg dodający stylizacjom lekkości i nieco bardziej dynamicznego charakteru. Jedną z najbardziej przykuwających uwagę stylizacji była sukienka uszyta na wzór feniksa. Model z ćwiekami i piórami wyrażał pesymistyczną wizję piękna.

POLECAMY: DIOR - POKAZ KOLEKCJI HAUTE COUTURE WIOSNA LATO 2019

W galerii zdjęć zobaczycie sylwetki z pokazu Dior haute couture jesień zima 2019/20, stanowiące ukłon w stronę twórczości mistrza. Jak myślicie, czy gotycka kolekcja będzie nowym rozdziałem czy pożegnaniem Marii Grazii Chiuri z francuskim domem mody?


video

TRENDY JESIEŃ 2022

tagi: jesień zima 2019/20 | pokaz mody | Maria Grazia Chiuri | DIOR | TRENDY |

podobne artykuły