PL / EN
CHANEL HAUTE COUTURE JESIEŃ ZIMA 2019/20

CHANEL HAUTE COUTURE JESIEŃ ZIMA 2019/20

Retro i romantyzm w interpretacji Virginie Viard. 

Virginie Viard kontynuuje estetykę i dokonania Karla Lagerfelda, tworząc kolekcję przypominającą jego projekty. W ten sposób zachowuje ciągłość i tradycję francuskiego domu mody, wzbogacając ją o własny wykwintny i bajkowy styl oparty na misternie wyszywanych aplikacjach. Zobaczcie, wizję projektantki, jaką zaprezentowała podczas pokazu Chanel haute couture jesień zima 2019/20!

CHANEL HAUTE COUTURE JESIEŃ ZIMA 2019/20 – INSPIRACJE NA POKAZIE

Grand Palais na moment przemienił się w bibliotekę, którą wypełniły androgeniczne sylwetki. Przestrzeń miała nawiązywać do mieszkania Gabrielle Chanel i księgarni Galignani przy rue de Rivoli, do której zaglądał Karl Lagerfeld. Na tle półek wypełnionych po brzegi książkami, zaproponowano stylizacje na bazie a’la surdutów, urozmaiconych szkolnymi okularami oraz precyzyjnie spiętymi włosami z przedziałkiem. W ten sposób stworzono kolekcję w eleganckim i dystyngowanym wydaniu.

Chanel - kolory na pokazie haute couture jesień zima 2019/20 (fot. East News)

CHANEL - KOLEKCJA HAUTE COUTURE JESIEŃ ZIMA 2019/20

Virginie Viard wniosła do kolekcji Chanel haute couture jesień zima 2019/20 własną wizję piękna. Zaakcentowała ją o misternie wyszywane zdobienia, od których zaczynała pracę we francuskim domu mody. Koszule pokryła pękami róż, sprawiające wrażenie artystycznych i żywych. Bawiła się także proporcjami sylwetki, definiując tweedowe zestawy na nowo. Krótkie żakiety wyposażyła we wszyte poduszki poszerzające ramiona na wzór lat 80., całość balansując z krótką spódnicą. Odmłodziła także looki o rześką i cukierkową paletę kolorystyczną, proponując wibrujący róż i oranżadową pomarańcz. Powłóczyste spódnice i a’la męskie surduty pokryła kratą, a bluzki przystroiła fantazyjnymi wstążkami.

Podczas pokazu nie zabrakło także filmowych, delikatnych kreacji, takich jak liliowa sukienka z romantycznego szyfonu, zielony model z kokardą przy szyi, fioletowa hiszpanka oraz bakłażanowy wariant z gorsetem. W kolekcji pojawiły się lekkie i zwiewne tkaniny zatopione zarówno w rześkich, jak i zimowych kolorach czerni, bieli, szarości i śliwki. Dla kobiet wybierających się na wieczorne przyjęcia w klimacie glamour, przygotowano lśniące suknie.  

POLECAMY: CHANEL HAUTE COUTURE JESIEŃ ZIMA 2018/19

W galerii prezentujemy wszystkie sylwetki z pokazu Chanel haute couture jesień zima 2019/20.


video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: Virginie Viard | pokaz mody | trendy jesień zima 2019/20 | Chanel |

podobne artykuły