Logotyp serwisu lamode.info
PRADA WIOSNA LATO 2018

PRADA WIOSNA LATO 2018

Kolekcja dla aktywnej, nowoczesnej kobiety, "działaczki".

Spis treści

1. PRADA – POKAZ KOLEKCJI DAMSKIEJ WIOSNA LATO 2018

2. PRADA W OBRONIE PRAW KOBIET

3. KOLEKCJA PRADA WIOSNA LATO 2018

PRADA – POKAZ KOLEKCJI DAMSKIEJ WIOSNA LATO 2018

Pokaz ostatniej męskiej kolekcji Prada miał bardzo charakterystyczną graficzną scenografię. Miuccia Prada postanowiła kontynuować ten wątek i na takim samym tle pokazała damską kolekcję na sezon wiosna lato 2018. Z tą różnicą, że grafiki z tego pokazu ukazywały kobiety i były wykonane przez kobiety. Dyrektor kreatywna włoskiego domu mody podjęła współpracę z artystkami – wizjonerkami, przedstawicielkami wielu pokoleń. Każda z nich miała zilustrować kobietę w wyjątkowo upodmiotowiony sposób. Na ścianach można była podziwiać prace Brigid Elvy, Joëlle Jones, Stellar Leuny, Giuliany Maldini, Natsume Ono, Emmy Ríos, Triny Robbins i Fiony Staples, ale także archiwalne dzieła Tarpé Mills, kreatorki pierwszej żeńskiej action hero.

ZOBACZ TEŻ: TRENDY MODA MĘSKA WIOSNA LATO 2018

PRADA W OBRONIE PRAW KOBIET

Damska moda, zdaniem Miucci Prady, patrząc na kobiecość i feminizm jako takie z zewnątrz, stara się ocenić ich obecną kondycję i opowiedzieć ich historię. Projektantka dedykuje swoją wiosenno-letnią kolekcję kobiecie, która jest aktywna i obecna. Co to konkretnie oznacza? „Po prostu chce zmienić świat. Zwłaszcza dla kobiet, ponieważ wciąż tak wiele jest przeciwko nam” – opisała osobę, dla której tworzy.

Włoszka, która sama jest bardzo zaangażowana politycznie, postanowiła przeciwstawić się wszelkim siłom, które zagrażają prawom kobiet. Od momentu elekcji Donalda Trumpa, ta potrzeba stała się pilna. Czy moda może być sojusznikiem w tej walce i faktycznie ma realny wpływ na społeczne i kulturalne zmiany? Miuccia Prada uważa, że tak: „Sugeruję wojowniczą sylwetkę w bardzo praktycznym wydaniu. Poprzez ubrania, tym się zajmuję”.

KOLEKCJA PRADA WIOSNA LATO 2018

Inspiracją wyjściową dla Prady była twórczość wspomnianych artystek. Projektantka uważa, że ołówek ma mocy, bo dzięki niemu można opowiedzieć historię czyjegoś życia. Nie mogło być więc inaczej: na wielu modelach płaszczy, topów, koszul, sukienek, spódnic, a nawet torebek pojawiły się grafiki przedstawiające wizerunki damskich bohaterek.

Jak zwykle, najmocniejszym punktem linii marki Prada stały się okrycia wierzchnie. Plastikowe przeciwdeszczowe płaszcze, modele z nylonu, projekty z nadrukami przypominającymi naturalne marszczenia czy zwierzęcymi wzorami, dwurzędowe kamizelki czy propozycje patchworkowe.

Na szczególną uwagę zasługuje stylizacja. Jak na marką Prada, dość oszczędna, powściągliwa i „czysta”. Ale jak sama dyrektor kreatywna przyznała, miała to być kolekcja dla kobiety praktycznej. Nas to przekonuje!

tagi: Prada | wiosna lato 2018 | pokaz mody |

podobne artykuły