PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
PRADA  - KOLEKCJA WIOSNA LATO 2014

PRADA - KOLEKCJA WIOSNA LATO 2014

Kolejny wiosenno-letni sezon Prady z mocną, charakterną kolekcją. Zobaczcie najnowsze propozycje włoskiej marki.

Najnowsza kolekcja Prady krzyczy intensywnymi kolorami. Ten silny, kobiecy głos zwiastuje kolejny udany sezon w historii włoskiej marki. Miejskie wojowniczki w wydaniu Prady to pewne siebie i charyzmatyczne kobiety, które hołdują ekstrawagancji i oryginalności. Jeśli mają jakiekolwiek słabości, to z pewnością jest to miłość do pięknej i kolorowej garderoby. W ich szafach znalazły się sukienki i futra z nadrukami, bogato zdobione kreacje i cały szereg ciekawych dodatków, takich jak buty na charakterystycznej gumowej podeszwie i kolorowe torebki. Szczególną uwagę zwracają na siebie sportowe getry z lampasami, z których część została ozdobiona aplikacjami z kamieni szlachetnych. Charakter kolekcji podkreślają również misternie haftowane koralikami staniki, które w stylizacjach z pokazu, pojawiły się na okryciach wierzchnich.

 

„Chcę zainspirować kobiety do walki” – powiedziała portalowi Style.com Muccia Prada, tuż po pokazie swojej wiosenno-letniej kolekcji 2014. Włoska projektantka sięga po cytaty ze sztuki muralistów Los Angeles, Europy i Ameryki Południowej, wykorzystując kolor oraz charakterystyczne motywy ze street artu. I tak zarówno na projektach, jak i w scenografii pokazu, pojawiły się obrazy takich artystów jak: El Mac, Mesa, Gabriel Spencer, Stinkfish, Jeanne Detallante i Pierre Mornet.

 

Jak twierdzi sama projektantka, jej kolekcja jest debatą na temat kobiecości oraz politycznym dyskursem, który głosi, że kobieta ze swoimi ubraniami ma prawo robić wszystko, co jej się podoba. „Jeśli cię widzą, to cię słuchają” – wyznaje portalowi Women’s Wear Daily.

 

Z ciekawostek dotyczących pokazu, na wybiegu Prady pojawiły się cztery polskie modelki: Maja Salamon (D’vision), Joanna Tatarka (Vox Models Management), Magdalena Jasek (Free Models Agency) i Ola Rudnicka (MODEL PLUS).

 

 

video

CHANEL CRUISE 2022/23

tagi: Prada | Prada wiosna lato 2014 | Milan Fashion Week wiosna lato 2014 | Prada pokaz wiosna lato 2014 | MILAN FASHION WEEK |

podobne artykuły