PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
PIÓRA NA WYBIEGACH HAUTE COUTURE JESIEŃ ZIMA 2018/19

PIÓRA NA WYBIEGACH HAUTE COUTURE JESIEŃ ZIMA 2018/19

Rajskie ptaki w wersji haute couture.

Bogactwo ozdób i przepych to domena haute couture. Kreacje, które pojawiają się na wybiegach Paryskiego Tygodnia Mody trafiają potem na czerwony dywan, przed ołtarz lub na królewskie uroczystości. Jesienno-zimowe kolekcje zawsze przenoszą nas do krain pełnych kryształów, futer i przede wszystkim piór.

PIÓRA W KOLEKCJACH HAUTE COUTURE JESIEŃ ZIMA 2018

Na nadchodzący wielkimi krokami nowy sezon projektanci wyjątkowo ukochali sobie pióra. Pojawiają się one pod wieloma postaciami, na przykład w wersji maxi i do tego w najmodniejszym kolorze shocking pink, które przedstawiła marka Armani Prive lub głębokiej czerni jak na wybiegu Alexandre Vauthier’a. Givenchy swoje kreacje ozdobiło misterną mozaiką drobnych pastelowych piór w odcieniu zgaszonego błękitu, a Dior połączył je z delikatnymi szyfonami i jedwabiami.

Pierzaste akcenty nadawały uroku wielu sukniom podczas pokazów haute couture – ukazywały się w formie kołnierzy, na przykład w pięknym szmaragdowym kolorze w stylizacjach Ziad Nakada. Jako akcesoria, można było je zobaczyć na wybiegu w różnorodnych kształtach: czerwonych kwiatów hibiskusa (Georges Chakra), psich i ptasich masek (Schiaparelli) oraz wielkich kolorowych nakryć głowy (Sonia Rykiel).

Pióra w kolekcji Giambattista Valli (fot. East News)

ZOBACZ TEŻ: 75 NAJLEPSZYCH STYLIZACJI Z PARIS FASHION WEEK HAUTE COUTURE JESIEŃ ZIMA 2018/19

SUKNIE ŚLUBNE Z PIÓRAMI

Inspiracją większości ślubnych kreacji na sezon jesień zima 2018/19 były białe pióra, a modelki, które miały je na sobie wyglądały jak bajkowe księżniczki lub fantazyjne łabędzie. Najlepszym przykładem jest romantyczna suknia Valentino w całości pokryta piórkami oraz finałowa sylwetka z pokazu greckiej projektantki Celi Kritharioti, w którym do sukni ślubnej był dołączony wielki biały pióropusz. Giambattista Valli do gęsto ozdobionej piórami sukni dodał delikatny biały woal, zaś Sonia Rykiel przedstawiła haute couture w wersji modern, łącząc ślubny gorset z błękitnymi jeansami i dodając pierzasty biały welon.

WIĘCEJ: POKAZY HAUTE COUTURE 2018/2019

Podążając za jesiennymi i zimowymi trendami haute couture, warto wzbogacić swoje przyszłe stylizacje w delikatne pierzaste akcenty lub dodatki z piór. Ozdobione nimi ubrania gwarantują, że poczujemy się oryginalnie i wyjątkowo.

video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: pokazy mody | haute couture | jesień zima 2018/2019 | materiały |

podobne artykuły