PL / EN
JAK UŁATWIĆ SOBIE PODRÓŻ SAMOLOTEM - 5 NIEZAWODNYCH METOD

JAK UŁATWIĆ SOBIE PODRÓŻ SAMOLOTEM - 5 NIEZAWODNYCH METOD

5 porad, dzięki którym podróż samolotem stanie się bardziej przyjemna.

Lato to najpopularniejszy okres urlopowy. W tym czasie najczęściej podróżujemy samolotem, oprócz krótkich czasowo lotów, zdarzają się też te wielogodzinne. Zmiana klimatu lub strefy czasowej może odbić się znacząco na naszym samopoczuciu, słynny jetlag potrafi szczególnie utrudnić wypoczynek. Aby czuć się komfortowo w samolocie i równie dobrze po przylocie, warto zastosować poniższe porady.

ZOBACZ TEŻ: 5 NAJBARDZIEJ SPEKTAKULARNYCH MIEJSC NA WAKACJE

ĆWICZENIA PRZED LOTEM

Największym problemem podczas podróży samolotem jest długie siedzenie. Nasz kręgosłup stale jest w jednej pozycji, a mięśnie ciała napięte. Dobrze jest przed wejściem na pokład zrobić krótkie rozciąganie dolnych partii ciała, zaś w czasie lotu zaleca się wstawanie z miejsca co kilkadziesiąt minut. Jeszcze przed przyjazdem na lotnisko, polecane jest rozpuścić sobie aspirynę, jej zawartość rozrzedza krew i zapobiega zakrzepom.

WYGODA W TRAKCIE LOTU

Jeśli chcemy cieszyć się wygodą i spokojem w samolocie, należy wyposażyć się w kilka przydatnych akcesoriów. Najważniejsza jest podręczna poduszka lub wałek, o który możemy oprzeć głowę. Punkt drugi to opaska na oczy pomocna w odcięciu się od otoczenia i szybszym zaśnięciu. Jeżeli ma się wrażliwy słuch lub lekki sen, dobrze jest kupić zatyczki do uszu.


fot. Instagram.com/rekelebertini

NAWADNIANIE I NAWILŻANIE PODCZAS PODRÓŻY SAMOLOTEM

Suche powietrze w samolocie i różnica temperatur odbijają się na naszej skórze. Do orzeźwienia i nawilżenia twarzy najlepiej sprawdzi się woda termalna w sprayu, warto również mieć przy sobie mały pojemnik kremu nawilżającego pomocnego przy wysuszonej skórze rąk i spierzchniętych ustach. Również nawodnienie organizmu jest niezwykle ważne. Podczas krótszego lotu powinno się wypić minimum 0,5 litra wody.

POLECAMY:UZDRAWIAJĄCA MOC NAWILŻANIA OD LA MER

SEN W SAMOLOCIE

Orężem do walki z jetlagiem jest sen. Wyciszenie i uspokojenie organizmu podczas snu pozwoli nam oszczędzić energię na intensywny dzień po przylocie. Poza tym, czas płynie nam szybciej i podróż staje się krótsza.

UBIÓR DO SAMOLOTU

Dobrze wybrany na podróż ubiór pomoże nam komfortowo spędzić lot samolotem. Nie należy zakładać spodni wąskich i opiętych, gdyż uciskają one mięśnie i nerwy. Polecane jest ubranie elastyczne oraz oddychające tkaniny z niską zawartością poliestru. Najwygodniejszą rzeczą jaką powinno się mieć pod ręką, to rozpinana bluza z kapturem, kiedy zrobi nam się ciepło możemy ją złożyć i dzięki kapturowi uformować kształt przypominający poduszkę.


ZOBACZ TEŻ: JAK SPAKOWAĆ SIĘ NA URLOP? WAKACYJNY NIEZBĘDNIK 2018

Lot samolotem kojarzył Wam się do tej pory wyłącznie z nieprzyjemną koniecznością? Dzięki 5 prostym krokom zmienicie zdanie i przelot stanie się już tylko zapowiedzią ekscytujących wyzwań, które będą na Was czekać po wylądowaniu. Udanej podróży!

video

TRENDY JESIEŃ 2022

tagi: podróże | kosmetyki |

podobne artykuły