PL / EN
5 NAJBARDZIEJ SPEKTAKULARNYCH MIEJSC NA WAKACJE

5 NAJBARDZIEJ SPEKTAKULARNYCH MIEJSC NA WAKACJE

Wymarzone destynacje. Te miejsca warto zobaczyć chociaż raz w życiu!

Dla wielu z nas lato to czas spełnienia marzeń o wielkich podróżach. W związku z tym przygotowaliśmy dla Was ściągawkę przed wyjazdem na wakacje. Na liście znajdują się najbardziej spektakularne i zachwycające miejsca, a pośród nich Perły Seszeli. Zobaczcie sami! 

MALEDIWY

Dawno, dawno temu tysiące gwiazd spadło z nieba prosto do Oceanu Indyjskiego. Po jakimś czasie część z nich wypłynęła, tworząc unikalny archipelag Malediwów. Tak mówi legenda i trudno w nią nie uwierzyć, widząc już z samolotu malownicze piaszczyste wysepki otoczone turkusem wody i kołyszące się palmy. Białe koralowe plaże oraz zapierający dech w piersiach szmaragd wody w otaczających każdą wyspę lagunach zachwycają turystów z całego świata. Malediwy to muzułmańskie państwo złożone z ponad tysiąca koralowych wysepek, z których jedynie 1/5 jest zamieszkana. W ich centrum ulokowany jest Północny Atol Male, z główną wyspą i stolicą o identycznej nazwie.

BORA, BORA – POLINEZJA FRANCUSKA

Bora-Bora leży na Oceanie Spokojnym. Koralowy atol otaczający powulkaniczny stożek w Polinezji Francuskiej znajduje się na Wyspach Pod Wiatrem na północny zachód od Tahiti. Miejsce nosi miano najpiękniejszego zakątka Polinezji Francuskiej, a w XVIII wieku zachwycił się nią odkrywca James Cook, nazywając „Perłą Pacyfiku”. Turystów urzekają przede wszystkim jaskrawe kolory, soczyście zielona roślinność kontrastująca z turkusowym i szafirowym odcieniem laguny. Krajobraz tworzą także białe, piaszczyste plaże, które ciągną się wzdłuż wybrzeża porośniętego ogromnymi palmami kokosowymi. Mimo popularności, jaką cieszą się wyspy, Bora Bora zachowała swój tradycyjny styl, który zobaczycie w polinezyjskiej architekturze luksusowych hoteli.

Bora Bora, widok

TIKEHAU – POLINEZJA FRANCUSKA

Tikehau położona jest 300 km od Thaiti na Pacyfiku. To jedna z najbardziej wyjątkowych atoli Polinezji Francuskiej, zanurzona w jasnoniebieskiej wodzie z plażami o białym i różowym piasku. Krajobrazy Tikehau są jak ze snu, a samo miejsce stanowi ulubioną destynację wielu gatunków zwierząt, stąd między innymi nazwa „Wyspy Ptaków”. Tu odkryjecie bujną roślinność oraz zagłębicie się w podwodnym świecie doskonałym dla nurków. Cały atol otacza niemal nieprzerwana rafa koralowa, a na unikalny ekosystem składają się różnorodne gatunki ryb. Atol zamieszkują liczne kolonie barwnych ptaków. Dodatkową atrakcją Tikkehau są pobliskie wioski pełne egzotycznych kwiatów, takie jak Tuherahera.

PERŁY SESZELI"

Seszele składają się ze 120 wysp i wysepek położonych na Oceanie Indyjskim. To także zbiór jedynych granitowych wysp na świecie. Największe z nich to Mahé, La Digue, Praslin i Silhouette, gdzie mieszczą się ważne ośrodki turystyczne. Na wyspie Le Digue znajduje się plaża Anse Source d’Argent określana najpiękniejszą na świecie. Doskonale czysta woda, piasek o delikatnej konsystencji pudru oraz wyjątkowe skalne formacje tworzą niesamowity krajobraz. Prawdziwym skarbem Seszeli są także ptaki, a wśród nich  bocian biały.

MAURITUS

Mauritus to kolejne miejsce, które warto uwzględnić na wakacyjnej liście. Wyspa zagubiona na Oceanie Indyjskim między Afryką, a Azją jest częścią archipelagu Maskarenów. Obfituje w unikalne laguny, plaże i rozbuchaną roślinność, a oko turystów przyciągają jaskrawozielone plantacje trzciny cukrowej i herbaty. Miejsce słynie także z niesamowitej kuchni, stanowiącej mozaikę smaków, barw i aromatów.

ZOBACZCIE TEŻ:  NAJPIĘKNIEJSZE PLAŻE ŚWIATA

W naszej galerii prezentujemy najbardziej spektakularne miejsca na letni urlop. Zobaczcie sami!

video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: podróże | miejsca | TRENDY |

podobne artykuły