PL / EN
NAJBARDZIEJ ORYGINALNE KREACJE Z POKAZÓW WIOSNA LATO 2019

NAJBARDZIEJ ORYGINALNE KREACJE Z POKAZÓW WIOSNA LATO 2019

Owoce i krzesła na głowie, pikowane pióra oraz ubrania z banknotów. Te kreacje Was zaskoczą!

Najbardziej oryginalne, tak fantazyjne, jakby z innej planety, momentami wręcz szokujące. Sprawdźcie, którzy projektanci high fashion interpretują bardzo „high”!

MODA + SZTUKA = DUET DOSKONAŁY?

Moda i sztuka doskonale się rozumieją – wiemy to nie od dziś. Kiedy oglądamy szalone projekty Vivienne Westwood, awangardowe konstrukcje Ricka Owensa lub Yohji`ego Yamamoto, wiemy, że oglądamy twórczość nie tylko projektantów, ale i artystów. Za ich modą idzie mocna wizja, niejednokrotnie zapuszczająca swe korzenie w kulturze lub polityce. Jeżeli manifestować, to z przytupem – w tym szaleństwie jest metoda!


Vivienne Westwood wiosna lato 2019 (fot. East News)

POLECAMY: POKAZY WIOSNA LATO 2019

Oczywiście niejednokrotnie na wybiegach zdarzają się prowokacje mające na celu wyłączne skupienie uwagi na marce lub projektancie, które z wysoką sztuką i głębokim przesłaniem nie mają nic wspólnego, ale kiedy jak nie podczas światowych fashion weeków spodziewamy się tak odważnych wystąpień? Gdzie bawić się modą i z nią eksperymentować, jak nie podczas takich wydarzeń?

Oglądamy oryginalne pokazy jak spektakle, a na ekscentryczne, często wręcz groteskowe stylizacje patrzymy ze zdumieniem i fascynacją. Możemy je postrzegać jako dzieła sztuki lub wręcz przeciwnie – bohomazy, parodie i dowcipy, czasami ważne manifesty, a także skandale i desperacje albo po prostu odważne stroje, które nie nadają się do noszenia na co dzień, a jedynie do sesji zdjęciowych. Niezależnie jednak od recenzji, każda taka przejaskrawiona i karykaturalna moda, może zainspirować. Chcecie się przekonać?

Oto kreacje, które wprawią w zakłopotanie najbardziej wytrawne fashionistki!

video

ERDEM JESIEŃ ZIMA 2018/19

tagi: pokazy mody | wiosna lato 2019 |

podobne artykuły