PL / EN
MACIEJ ZIEŃ – POKAZ „THE BEATLES” WIOSNA LATO 2019

MACIEJ ZIEŃ – POKAZ „THE BEATLES” WIOSNA LATO 2019

Kolekcja stanowiła zaskakującą interpretację lat 60. i 70. oraz zespoliła świat mody i muzyki.

26 października 2018 r. w industrialnej przestrzeni obiektu Mińska 65 odbył się pokaz Macieja Zienia, zatytułowany „The Beatles”. Na wybiegu zaprezentowano 57 sylwetek na sezon wiosna lato 2019, których inspiracją był kultowy brytyjski zespół tworzący w latach 60. i 70. XX wieku. Kolekcja stanowiła zaskakującą interpretację tamtych czasów oraz zespoliła świat mody i muzyki.

MACIEJ ZIEŃ: OPRAWA POKAZU WIOSNA LATO 2019

Pokazowi kolekcji „The Beatles” towarzyszyła wyjątkowa oprawa. Nastrojowa muzyka, specjalna scenografia i odpowiednio dobrana gra świateł sprawiły, że wszyscy zaproszeni goście mogli przeżyć podróż do szalonych lat 60. i 70. oraz poczuć się jak na koncercie brytyjskich gwiazd rocka. I tak, tło wybiegu promieniowało niczym Słońce. Widzowie mieli wrażenie, jakby ciepło ciągnęło od ognia, a same modelki krążyły po wybiegu niczym po orbicie. W tle słychać było kawałki legendarnego zespołu The Beatles", jednak nie w tradycyjnej, a w unowocześnionej o mocne brzmienia formie. Za dynamiczną choreografię, aż do tego stopnia, że modelki wymieniały się tymi samymi miejscami jednocześnie, odpowiadał Waldek Szymkowiak.

Pokaz Macieja Zienia na wiosnę lato 2019 (fot. Filip Okopny)

MACIEJ ZIEŃ: O KOLEKCJI NA WIOSNĘ LATO 2019

Inspiracją do stworzenia najnowszej kolekcji był kultowy zespół The Beatles. Maciej Zień połączył charakterystyczny styl muzyków i trendy panujące w czasach świetności bandu, w latach 60. i 70. XX wieku, z nowoczesnymi rozwiązaniami i elementami street style’u. Różnorodność barw, szlachetne tkaniny i ręcznie tkane wzory to tylko niektóre elementy wykorzystane w kolekcji „The Beatles”. Dominowały w niej charakterystyczne dla projektanta sukienki koktajlowe i wieczorowe. Nie zabrakło takich elementów jak dzwony, golfy, koszule z wiązaniem i szerokie rękawy oraz wariacji w temacie garnituru smokingowego, znaku rozpoznawczego zespołu.

Zaprezentowana linia to przede wszystkim wysublimowane tkaniny m.in. muślin czy jedwab. Wśród sylwetek prym wiodły koronki, plisy charakterystyczne dla lat 70. i printy, takie jak wzór monstery czy krokodyla. Estradowym elementem w stylu glamour były pióra, które stanowiły interpretację modnych w tamtych czasach futer. Maciej Zień wykorzystał ręcznie naszywane kwiatowe aplikacje, wstążki, koraliki, kamienie i kryształy Swarovskiego - w ten sposób podkreślił ultra kobiecy charakter stylizacji.

By przedstawić gościom pokazu estetykę i wiosenno-letnie trendy 2019, projektant sięgnął po rześkie, lekkie i pogodne pastelowe barwy, takie jak morela, seledyn czy błękit. Nie zrezygnował także z klasyków w postaci czerni, bieli, czerwieni, złota i srebra.

Pokaz uosobiający ducha minionych czasów stylizował Mateusz Opaciński.

Maciej Zień: kreacje na pokazie wiosna lato 2019 (fot. Filip Okopny)

MACIEJ ZIEŃ: STYLIZACJA WŁOSÓW I MAKIJAŻ NA POKAZIE WIOSNA LATO 2019

Make-up wykonał salon Mokotowska Make up Academy, a o fryzury zadbała firma Kemon. Jakie trendy dopełniły kreacje Macieja Zienia na wiosnę lato 2019? Królowały rozpuszczone włosy z przedziałkiem, urozmaicone lekko podkręconymi końcami, subtelne loki oraz krótkie fryzury z grzywką. W zakresie makijażu kropką nad „i" były mocno obrysowane czarną kredką oczy oraz usta pomalowane szminką w odcieniu nude.

ZOBACZCIE TEŻ: MACIEJ ZIEŃ - POKAZ MODY JESIEŃ ZIMA 2018/19

MACIEJ ZIEŃ: MUZY PROJEKTANTA NA WYBIEGU

Na pokazie The Beatles" muzy Macieja Zienia, Kasia Kowalska i Aneta Kręglicka, wcieliły się w rolę modelek, a po wybiegu przeszły z energią, gestykulując i ukazując widzom prawdziwe emocje. Uśmiechnięte, swobodnie kroczące po wybiegu - Kasia Kowalska zdjęła szpilki - dodały prezentacji kolekcji naturalnego charakteru. Aneta Kręglicka wystąpiła w czarnej, tansparentnej sukience z golfem, pokrytej wzorem w formie tatuażu, a Kasia Kowalska miała na sobie krótką kreację z siatki. Całość ozdobiła złota biżuteria w formie krzyżyków i medalionów.

Aneta Kręglicka, Maciej Zień i Kasia Kowalska na pokazie „The Beatles" (fot. Filip Okopny)

W galerii prezentujemy sylwetki z pokazu Macieja Zienia na sezon wiosna lato 2019. Jak Wam podoba się kolekcja zainspirowana stylem i twórczością brytyjskiego zespołu rockowego z Liverpoolu?

video

TOMASZ OSSOLIŃSKI WIOSNA 2022

tagi: wiosna lato 2019 | TRENDY | Maciej Zień |

podobne artykuły