PL / EN
MACIEJ ZIEŃ JESIEŃ ZIMA 2018/19: POKAZ I SPEKTAKL “UNDER PRESSURE”

MACIEJ ZIEŃ JESIEŃ ZIMA 2018/19: POKAZ I SPEKTAKL “UNDER PRESSURE”

Zobaczcie wszystkie sylwetki z najnowszego pokazu!

Ubiegłej nocy projektant Maciej Zień zaprezentował swoją najnowszą kolekcję na sezon jesień zima 2018/19.  Niebanalny pokaz i spektakl pod nazwą Under Pressure zgromadził tego wieczoru największe gwiazdy i media. Na scenie wystąpiła również muza projektanta – aktorka Kasia Warnke.

MACIEJ ZIEŃ JESIEŃ ZIMA 2018/19: UNDER PRESSURE

Wieczór 16 lutego br. należał do jednego z najbardziej znanych polskich projektantów – Macieja Zienia, za sprawą pokazu Under Pressure. Pokaz został zainspirowany utworem Freddie'go Mercury i Davida Bowie o tym samym tytule, gdzie spotykają się dwie mocne osobowości, które się wzajemnie wzmacniają. Jest to nawiązanie do życia pod presją, która jest znakiem naszych czasów, co dotyczy zarówno polityki, jak i ekologii czy spraw osobistych i  ma odniesienie do życia projektanta i jego historii. Maciej Zień należy do wąskiej grupy założycielskiej polskiej mody i doświadczał ciągłej presji zaczynając bardzo młodo . Napięcie w nim wzrastało co też przyczyniło się do decyzji o wyjeździe i zostało mocno komentowane w mediach.

MACIEJ(fot. Filip Okopny/materiały prasowe)

Wydarzenie odbyło się w Studio Tęcza, gdzie pojawiły się znane osobistości ze świata show-biznesu i mediów min. Aneta Kręglicka, Małgorzata Kożuchowska, Danuta Stenka, Maja Ostaszewska, Agnieszka Dygant, Edyta Herbuś, Monika Olejnik, Karolina Szostak oraz znana blogerka modowa Maffashion.

MACIEJ ZIEŃ: POKAZ KOLEKCJI "UNDER PRESSURE"

Prezentacja kolekcji została połączona ze spektaklem wyreżyserowanym przez Michała Maternę, w którym rolę główną odegrała aktorka Kasia Warnke wraz z Maciejem Zieniem. Pokaz rozpoczął się od wyświetlenia video, które pokazuje bezbronną dziewczynę, w tej roli Kasia Warnke,  zaatakowaną przez grupę ‘dresiarzy’ a zakończył się niezwykłą sceną, przedstawiającą nagą aktorkę, ubieraną przez projektanta na żywo, na oczach widowni. Suknia muzy  wykonana została z połyskującego jedwabiu, na którą  nałożono metalową siatkę bogato wysadzaną kryształami Swarovskiego. Po krótkim artystycznym wstępie na wybiegu pojawiły się modelki prezentując, kunsztownie wykonane suknie. W kolekcji dominowały jedwabne muśliny,  delikatne tiule, żorżety, szyfony oraz organzy. Kreacje były ozdobione misternie wykonanymi haftami, zdobieniami z pereł, dżetami, koronkami oraz cekinami. W kolekcji dominowała przydymiona , stonowana kolorystyka z akcentami w postaci żółci i różu. Sylwetki z pokazu dopełniały akcesoria: buty Baldowski z kolekcji zaprojektowanej przez Macieja Zienia oraz biżuteria Tatami.  Każda z kreacji zebrała gromkie oklaski i wzbudziła zachwyt całej widowni.

MACIEJ(fot. Filip Okopny/materiały prasowe)

Uwagę zwracał również oryginalny wybieg. Został  wyłożony wielkoformatowymi płytami z kolekcji Pietrasanta od Ceramiki Tubądzin - głównego partnera pokazu. Delikatny wzór carrary na odwzorowujących marmur gresach znakomicie korespondował z prezentowaną kolekcją, stanowiąc nawiązanie do wielowarstwowych, zwiewnych sukienek czy widocznych na ubraniach przeszyć. Stworzona na pokaz scenografia to zapowiedź nowej odsłony współpracy Ceramiki Tubądzin z Maciejem Zieniem. Już wkrótce pojawią się zaprojektowane przez niego kolekcje wielkoformatowych płyt.

Sponsorami pokazu byli sponsor główny Tubądzin, Baldowski, Cisowianka Perlage, Baziółka,  Mokotoska Art.&Models, Kemon/Polwell,, Babyliss, Semi Line, Arche, Wyborowa Exquiste. Natomiast partnerem pokazu była kancelaria Kochański Zięba i partnerzy. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli Pani, Twój Styl, Show, oraz Lamode.info. Pokaz wyprodukowała firma 4- D.  Oprawą muzyczną zajął się Lubomir Grzelak.

 

***

Maciej Zień - twórca marki kojarzonej z luksusem, elegancją i perfekcyjnym wykonaniem. Na rynku od 17 lat, zdobył uznanie wśród przedstawicieli branży mody, show-biznesu oraz grona wiernych klientek. Odbierał nagrody m. in. jako finalista prestiżowych konkursów dla projektantów mody Złota Nitka i Złoty Wieszak oraz laureat Belvedere International Achievement Award. Pierwszy projektant mody, który wystawił swoje prace w Muzeum Narodowym z okazji 10-lecia twórczości. W styczniu 2010 otrzymał tytuł projektanta z klasą podczas gali Doskonałość Mody Magazynu Twój Styl. W tym samym roku znalazł się na liście najbardziej wpływowych mężczyzn magazynu Gentleman. Jego premierowe kolekcje pokazywane są w najbardziej prestiżowych lokalizacjach Warszawy i szeroko komentowane przez ogólnokrajowe media. W 2013 roku marka Zień została wyróżniona przez organizację Superbrands jako najsilniejsza marka odzieżowa w Polsce.

video

VICTORIA BECKHAM JESIEŃ ZIMA 2020/21

tagi: jesień zima 2018/19 | polscy projektanci | Maciej Zień |

podobne artykuły