PL / EN
MIU MIU NIE ZORGANIZUJE POKAZU W MEDIOLANIE

MIU MIU NIE ZORGANIZUJE POKAZU W MEDIOLANIE

Mimo nacisków i namów ze strony włoskich instytucji Miuccia Prada zdecydowała się nie przenosić pokazów Miu Miu z Paryża do Mediolanu. Dowiedzcie się dlaczego.

Szybki quiz: gdzie co pół roku odbywają się pokazy Miu Miu? Nie, bynajmniej nie w Mediolanie. Od 2006 roku włoska marka uczestniczy w Paryskim Tygodniu Mody i wszystko wskazuje na to, że taki stan rzeczy szybko się nie zmieni.

 

 

Choć od pewnego czasu Camera Nazionale della Moda Italiana naciska na czołowe włoskie marki, by te organizowały swoje pokazy w Mediolanie, tak by tamtejszy Fashion Week mógł odzyskać lekko przykurzoną świetność, Miuccia Prada ani myśli ulec podobnym namowom.

 

 

Dlaczego? Słynna projektantka po prostu nie nadążyła by z wystawieniem dwóch kolekcji w tak krótkim odstępie czasu. Wprawdzie pokazy Prada odbywają się we włoskiej stolicy mody, lecz jak tłumaczy prezes Prada Group, Patrizio Bertelli: Miuccia spędza w swoim atelier 24 godziny na dobę. Czuwa nawet nad najdrobniejszymi szczegółami swoich pokazów, dlatego fizycznie niemożliwe jest, by mogła urządzić dwa pokazy w przeciągu zaledwie paru dni. Gdyby w Mediolanie mogła liczyć na chociażby tydzień przerwy z pewnością przeniosłaby tam także prezentację Miu Miu (cyt. za: vogue.co.uk).

 

Miu Miu pokaz jesień zima 2013/2014fot. materiały prasowe Miu Miu/detal z pokazu kolekcji Miu Miu jesień zima 2013/2014

 

Jak sądzicie, czy znane marki powinny uczestniczyć wyłącznie w krajowych Tygodniach Mody?

 

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez LAMODE.INFO (@lamodeinfo)

video

100 LAT CHANEL N°5

tagi: Miu Miu | Prada | Mediolański Tydzień Mody | Paryski Tydzien Mody | MILAN FASHION WEEK | PARIS FASHION WEEK | Miuccia Prada |

podobne artykuły