PL / EN
MARC JACOBS WIOSNA LATO 2018

MARC JACOBS WIOSNA LATO 2018

Kończymy NYFW rzeczywistością pełną fantazji!

MARC JACOBS – KOLEKCJA WIOSNA LATO 2018

Wyobraźnia i kreatywność Marca Jacobsa nie znają granic, czego potwierdzeniem jest jego każdy kolejny pokaz. Tym razem Amerykanin, w nawiązaniu do własnych archiwów, zaprosił nas do rzeczywistości pełnej fantazji, w której jednocześnie królują przerysowanie, dekadencja, egzotyka i sport.

ZOBACZ TEŻ: MARC JACOBS – POKAZ JESIEŃ ZIMA 2017/18

Ciekawostka: na pierwszy plan wysuwają się tu akcenty. Kolorowe turbany inspirowane stylem Sophii Loren zostały stworzone przez mistrza Stephena Jonesa. Dobrane do szykownych nakryć głowy sportowe nerki i torby stanowiły doskonały kontrast i dodawały sylwetkom streetwearowego luzu. Buty zestawione ze skarpetkami godne byłyby kostiumów do niejednej bajki. Mowa o fantazyjnych klapkach, sportowych sandałach wykończonych kwiatami i frędzlami czy bogato zdobionych obcasach. Same w sobie bardzo sportowe looki okraszone były uroczymi stokrotkami, a klimat glamouru wprowadzały cekiny czy futra. Przejść obojętnie nie można również obok szalonej palety kolorów, wzbogaconej mnogością faktur. Mimo że poszczególne sylwetki prezentują się niezwykle nowocześnie, nie brakuje w nich inspiracji modą retro, która wprowadza do kolekcji sentymentalne smaczki.

WIĘCEJ: MARC JACOBS - BIOGRAFIA

Czy znacie jeszcze kogoś, kto tak potrafi bawić się modą i ma z tego tyle radości? Co jednak ważne: nie tylko projektant dobrze bawi się za sprawą swojej mody. Prawdziwy fun z twórczości domu mody Marc Jacobs mają również fani marki, klienci, a przede wszystkim goście mający szansę obejrzeć pokaz amerykańskiego kreatora na żywo. To prawdziwa modowa uczta!

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez LAMODE.INFO (@lamodeinfo)

video

POKAZ CHANEL MÉTIERS D’ART 2021/22

tagi: pokaz mody | wiosna lato 2018 | New York Fashion Week | Marc Jacobs |

podobne artykuły