PL / EN
MANISH ARORA - KOLEKCJA JESIEŃ ZIMA 2014/2015

MANISH ARORA - KOLEKCJA JESIEŃ ZIMA 2014/2015

Feeria żywych kolorów i kampowa estetyka opanowały jesienno-zimowy sezon Manisha Arory. Zobaczcie!

Kolor od zawsze odgrywał kluczową rolę w kolekcjach Manisha Arory. W połączeniu z bogactwem wzorów i faktur, zapożyczonych z uwielbianego przez projektanta stylu etnicznego różnych kultur, konsekwentnie budował wizerunek jego maksymalistycznej mody.

 

W wiosenno-letniej kolekcji energetyczne i żywe odcienie doskonale komponowały się z estetyką Art Deco oraz elementami indyjskiego folkloru. Przy okazji nowego sezonu, projektant wykorzystał podobne metody, choć w tym wypadku jego mieszanka okazała się jeszcze bardziej wybuchowa. Tym razem indyjski projektant pomieszał w niej charakter cygańskich i azjatyckich strojów ludowych, perskich wzorów oraz szereg popkulturowych cytatów, co zagwarantowało efekt ekscentrycznej i charakternej mody.

 

Temat został potraktowany ze sporym dystansem i poczuciem humoru, a to z pewnością świadczy o doskonałym wyczuciu i zrozumieniu przez projektanta estetyki kampowej. W kolekcji pojawiła się imponująca ilość detali, jednak znalezienie dominującego szczegółu jest raczej niemożliwym zadaniem. Uwagę zwracały kolorowe desenie z lodów, żelek, cupcake’ów, donutów i cukierków, które idealnie komponowały się z etnicznymi wzorami, florystycznymi motywami i szeregiem kolorowych infantylnych detali. Pokazowe stylizacje świetnie uzupełniały torebki, oryginalne nakrycia głowy oraz sneakersy. 

 

 

 

video

CHANEL CRUISE 2022/23

tagi: Manish Arora | Manish Arora jesień zima 2014/2015 | Paris Fashion Week jesień zima 2014/2015 | PARIS FASHION WEEK |

podobne artykuły