PL / EN
MACIEJ ZIEŃ – POKAZ „MOJO” JESIEŃ ZIMA 2019/20

MACIEJ ZIEŃ – POKAZ „MOJO” JESIEŃ ZIMA 2019/20

Próba wyobrażenia tego, jak wyglądałby styl życia współczesnej mieszkanki pałacu.

24 kwietnia 2019, Maciej Zień zaprezentował kolekcję „Mojo” w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich w Warszawie. W linii zainspirowanej epoką stanisławowską, dekoracjami rzeźbiarskimi oraz malarskimi i estetyką pochodzącą z okresu renesansu, nie zabrakło eleganckich, balowych sukni wieczorowych, tiulu dekorowanego kamieniami oraz modeli z muślinu, które ozdobiły kolaże Rity Zimmermann. Przenieście się z nami do świata mody Macieja Zienia w sezonie jesień zima 2019/20 i zobaczcie, jak może wyglądać codzienny formalny strój współczesnej mieszkanki Pałacu! 

MACIEJ ZIEŃ – OPRAWA POKAZU „MOJO” JESIEŃ ZIMA 2019/20

W letniej rezydencji Stanisława Augusta Poniatowskiego, ostatniego króla Polski, projektant zaprezentował trzydzieści pięć sylwetek nawiązujących do bogatych zbiorów malarstwa i rzeźb oraz klasycystycznej architektury obiektu. Pełen dostojności pokaz „Mojo” Macieja Zienia, otworzyła modelka Charlotte Tomaszewska. W tle natomiast rozbrzmiewała muzyka w wykonaniu tria Sorry Boys. Pełna magii i dostojności, nawiązywała do estetyki baroku, łączącego elegancję balowych sukni z przepychem widocznym pod postacią złotych nici wyszywanych na kreacjach.

Maciej Zień  - pokaz jesień zima 2019/20

MACIEJ ZIEŃ – INSPIRACJE NA POKAZIE „MOJO”

Bajkowa prezentacja była próbą wyobrażenia tego, jak wyglądałby styl życia współczesnej mieszkanki pałacu. W romantycznej kolekcji „Mojo” bazującej m.in. na tiulach czy muślinach, projektant odzwierciedla jej rytm dnia, od niespiesznego poranka przez wypełnione służbowymi obowiązkami popołudnie, aż po wieczorne wyjście. „Najnowszą kolekcją wyruszam w sentymentalną podróż. Blisko dwie dekady temu właśnie w Łazienkach miałem swój pierwszy duży pokaz. Dziś powracam do nich, także w wymiarze symbolicznym. Mimo wielu inspiracji, które na przestrzeni lat towarzyszyły mi w pracy twórczej, sztuka nadal pozostaje bowiem najważniejszą z nich” – mówi Maciej Zień.

Maciej Zień - połyskująca sukienka na pokazie „Mojo" (fot. Filip Okopny/Fashion Images)

MACIEJ ZIEŃ – KOLEKCJA JESIEŃ ZIMA 2019/20

U Macieja Zienia inspiracje magiczną symboliką przyjmują zarówno formę literalną, jak w przypadku zodiakalnego lwa, wytłoczonego na jednej z żakardowych sukni, jak i metaforyczną – w aplikacjach z opalu będącego amuletem bliźniąt czy charakterystycznej dla byka czerwieni. Symbolizujące tajemnicę i niewinność perły znajdziemy na sukniach i w dodatkach. Alegorie z rycin i obrazów eksponowanych w Łazienkach odzwierciedlono, z kolei w naniesionych na jedwabie kolażach. Ich autorką jest Rita Zimmermann, znana ze współpracy z marką Gucci czy zespołem Clean Bandit.

W tych unikatowych, małych dziełach sztuki artystka przetworzyła cyfrowo fragmenty rzeźb, malarstwa i grafik, bawiąc się ich skalą i żartobliwie kompilując. Dzięki temu przywodzą na myśl twórczość surrealistów i wnoszą do kolekcji szczyptę humoru. W kontraście do powściągliwej kolorystyki, opartej na czerni i bieli, jedynie urozmaiconej żywymi akcentami czerwieni, żółci, kobaltu czy cyjanu, projektant zdecydował się na ornamentykę z dominującymi wzorami floralnymi oraz na luksusowe tkaniny. Są to muśliny, w tym trójwarstwowe z lureksową nitką, połyskujące welury, szlachetne wełny, jedwabie z nadrukami oraz jedwabne żakardy. Laserowo wycinane kwiaty, w połączeniu z misternym haftem sprawiają wrażenie trójwymiarowych. Na wyróżnienie zasługuje projekt z motywem liści, z golfem i peleryną zapożyczoną z trenczu oraz jedwabna, ręcznie haftowana suknia ślubna. Transparentna, z zabudowanym dekoltem i wykończona golfem jest jednocześnie skromna i zmysłowa.

POLECAMY: MACIEJ ZIEŃ - POKAZ KOLEKCJI THE BEATLES WIOSNA LATO 2019 

Od 7 maja do 7 czerwca 2019 roku, kolekcję Macieja Zienia na jesień zimę 2019/20 będzie można oglądać na ogólnodostępnej wystawie na pierwszym piętrze Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich w Warszawie

W galerii prezentujemy wszystkie sylwetki z pokazu Macieja Zienia w sezonie jesień zima 2019//20, na którym nie brakowało projektów sukni z gorsetem, nawiązujących do New Looku Diora z lat 50.

video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2022/23

tagi: pokazy mody | projektanci | jesień zima 2019/20 | TRENDY | Maciej Zień |

podobne artykuły