PL / EN
LONDON FASHION WEEK WIOSNA LATO 2019 - NAJLEPSZE POKAZY

LONDON FASHION WEEK WIOSNA LATO 2019 - NAJLEPSZE POKAZY

Zobaczcie kolekcje, które musicie znać!

LONDON FASHION WEEK WIOSNA LATO 2019 - NAJLEPSZE POKAZY

***

VICTORIA BECKHAM

Z okazji 10-lecia marki Victoria Beckham powróciła do Londynu, gdzie zaprezentowała świeżą, ale jednocześnie nawiązującą do jej kultowych projektów kolekcję na sezon wiosna lato 2019. Królowała minimalistyczna elegancja z charakterystycznym dla niej twistem i stonowaną paletą kolorystyczną, a wśród sylwetek zobaczyliśmy miks mody damskiej i męskiej. Pudełkowe marynarki, dzianinowe sukienki i bieliźniane topy wykończone koronką zestawiła ze świetnie skrojonymi spodniami z rozciętą wzdłuż linii kostek nogawką, gładkie, a lejące spódnice i sukienki nabrały sportowego charakteru dzięki prostym liniom i węzłom. Brawo!

VBVictoria Beckham SS19 (fot. East News)

BURBERRY          

Podczas gdy Victoria Beckham obchodziła swój jubileusz, w brytyjskim domu mody Burberry aż wrzało od zmian wywołanych przez nowego dyrektora kreatywnego, Riccardo Tisci. Nowy branding, zmiana logotypu i transformacja flagowego salonu przy Regent Street zapowiedziały jedno – jego debiutancka kolekcja SS19 była z pewnością jedną z najbardziej demokratycznych, biorąc pod uwagę luksus, modę uliczną i płynne przejścia z mody damskiej do męskiej i na odwrót.

burbBurberry SS19 (fot. East News)

ERDEM

Kochacie projekty Erdem? Tym razem projektant ponownie zachwycił, na nowo reinterpretując wiktoriańskie piękno. Inspiracją do stworzenia kolekcji okazali się Fanny i Stella – dwaj homoseksualni mężczyźni, którzy przebierali się za kobiety, aby uniknąć podejrzeń i móc razem mieszkać w czasach, kiedy było to stanowczo zabronione. Cóż, dziś wielu z nas moda kreowana przez Erdem również może wydawać się dziwna – ale może warto poddać się jej urokowi i odrzucić tradycyjne spojrzenie na ubiór?

erdemErdem SS19 (fot. East News)

ALEXA CHUNG

Chociaż za brytyjską it girl dopiero kilka kolekcji, a Alexa Chung wciąż poszukuje tożsamości dla swojej marki, z sezonu na sezon nie zawodzi. Inspirowana podróżami kolekcja na lato 2019 zadebiutowała na wybiegu przeistoczonym w lotniskową poczekalnię. Modelki w eleganckich, ale wciąż charakterystycznie zabawnych i pełnych dystansu kreacjach przemaszerowały przez trudne do nawigacji hale przylotów i odlotów, szukając swoich destynacji. Zobaczyliśmy business woman w garniturach w odcieniu kości słoniowej, dziewczyny w pełnej gotowości na imprezę tuż po zakończeniu lotu i te, które przywiozły z wakacji śródziemnomorskie wspomnienia.

chungAlexa Chung SS19 (fot. East News)

J.W. ANDERSON

W najnowszej kolekcji na sezon wiosna lato 2019 Jonathan Anderson zrobił sobie przerwę od charakterystycznych dla niego prostych, uniseksowych form. Tym razem udał się w podróż na terytorium tradycyjnej kobiecości – tam, gdzie spotkać można koronki, szydełkowe wzory i falbanki w postaci wykończeń. Wydłużone, oversize’owe sylwetki zamienił na „chłopskie” spódnice i „leniwe”, rozwlekłe modele, przynoszące na myśl dawną bohemę. Podczas pokazu linii J.W. Anderson SS19 modelki przemaszerowały po wybiegu w długich, pasiastych sukienkach z detalem przy dekolcie przypominającym śliniaki, podczas gdy inne, rozszerzające się ku dołowi sukienki z górą typu tank top ozdobiły niezwykle delikatne, robione na drutach rękawki. W kolekcji znalazły się również bawełniane spódnice, szerokie spodnie i szorty (zestawione z luźnymi, marszczonymi botkami) oraz dobrze skrojone, kraciaste kurtki.

jwJ.W. Anderson SS19 (fot. East News)

ZOBACZ TEŻ: 8 NAJLEPSZYCH KOLEKCJI Z NEW YORK FASHION WEEK SS19

video

MACIEJ ZIEŃ - BACKSTAGE POKAZU "UNDER PRESSURE"

tagi: pokaz mody | wiosna lato 2019 | LONDON FASHION WEEK | TRENDY |

podobne artykuły