PL / EN
KONIEC DOMU MODY JONATHAN SAUNDERS

KONIEC DOMU MODY JONATHAN SAUNDERS

Marka zamyka działalność z „osobistych powodów” głównego projektanta. Dowiedzie się więcej!

Londyński dom mody Jonathan Saunders zaprzestaje swojej działalności po tym jak dyrektor kreatywny marki zrezygnował ze swojego stanowiska. Zgodnie z oświadczeniem firmy, główny projektant postanowił odejść z „powodów osobistych”.

 

W ostatnich sezonach brytyjska marka odnotowała finansowy spadek, jednak pomoc ze strony inwestorki Eieshy Bharti Pasrichy znacząco poprawiła sytuację. „Miałam przyjemność wspierać jednego z najbardziej utalentowanych brytyjskich projektantów. Nasza decyzja o rozstaniu nie była łatwa i życzę Jonathanowi w przyszłości samych sukcesów” – mówiła hinduska businesswoman.

 

Eiesha jest nie tylko fantastycznym partnerem biznesowym przez ostatni rok, ale także niesamowitym oparciem, jesteśmy ze sobą blisko. Jestem bardzo wdzięczny dla wszystkich przyjaciół, których spotkałem w branży, dlatego czekam na współpracę z nimi wszystkimi w przyszłości przy kolejnych kreatywnych projektach” – powiedział Saunders, laureat nagrody British Fashion Council / Vogue Fashion Fund z 2012 roku, którego marka obchodzi w tym roku dwunastą rocznicę.

 

Wsparcie finansowe ze strony Bharti Pasrichy pozwoli na swobodną sprzedaż ostatniej kolekcji brytyjskiego domu mody, tj. linii na sezon wiosna lato 2016. Za kulisami zaczęto już mówić o przejściu Saundersa do Diora – co myślicie o tych spekulacjach? 

 

Jonathan Saunders, fot. East News

video

ŁUKASZ JEMIOŁ SS18 – BACKSTAGE POKAZU

tagi: Jonathan Saunders | end of Jonathan Saunders | koniec Jonathan Saunders | koniec marki Jonathan Saunders | Jonathan Saunders 2015 |

podobne artykuły