Logotyp serwisu lamode.info
INTERNETOWA PRZEBUDOWA SKLEPU MANGO ON-LINE

INTERNETOWA PRZEBUDOWA SKLEPU MANGO ON-LINE

Pionier w dziedzinie zakupów on-line, hiszpańska marka Mango, planuje przebudowę swojego butiku internetowego.

Zakupy przez internet powoli przejmują rolę tradycyjnych sklepów i butików z ubraniami. Powody są oczywiste i powszechnie znane – wygoda, brak czasu, rosnące zaufanie do sprzedaży wysyłkowej, często także nieco niższe ceny… Mało kto wie, ze pierwszą marką odzieżową, która zdecydowała się na założenie własnego butiku on-line, było słynne hiszpańskie Mango.

 

Marka Mango powstała w Barcelonie w 1984 roku. Dziś sieć obejmuje 1700 sklepów w 102 krajach na całym świecie. Jest drugim w Hiszpanii eksporterem ubrań i akcesoriów.

 

W 1995 roku Mango stworzyło oficjalną stronę marki, a w 2000 roku rozpoczęto sprzedaż produktów przez internet. W 2010 roku sklep zaczął działać w Chinach, Rosji i Turcji i obecnie działa w 38 krajach na świecie.

 

Przebudowana strona sklepu on-line podzielona jest na trzy działy: Women (gdzie prezentowana jest pełna damska kolekcja), Men (z męską linią), Catalogue (tu znajdziemy zdjęcia z sesji i pokazów Mango) oraz What should I wear by Mango.com (tu można zapisać się na newsletter marki i dowiedzieć się, co projektanci Mango proponują w danym sezonie). Na stronie działa również Mango blog, informujący o wydarzeniach,  w których marka bierze udział.

 

A jak Wy traktujecie zakupy przez internet? Czy butiki on-line mają szanse wyprzeć te tradycyjne?

 

tagi: rynek | marka | Internet | Mango |

podobne artykuły