PL / EN
INNOŚĆ W KADRACH JACKA KOŁODZIEJSKIEGO – WYSTAWA FOTOGRAFICZNA „FRECKLES”

INNOŚĆ W KADRACH JACKA KOŁODZIEJSKIEGO – WYSTAWA FOTOGRAFICZNA „FRECKLES”

Fotograf w swoich działaniach eksploruje ideę odmienności, wyjątkowości i tożsamości.

Wystawa zdjęć „Freckles” to nie tylko wydarzenie artystyczne, ale również kulturalne i lifestylowe. W skomponowanych kadrach, „inność” interpretowana przez Jacka Kołodziejskiego bywa przerysowana, wyolbrzymiona, autoironiczna i prześmiewcza – a wszystkiego tego będziecie mogli doświadczyć już 7 marca 2019 podczas wernisażu w galerii rabbithole ART ROOM w Warszawie. Poznajcie szczegóły!

WYSTAWA FOTOGRAFICZNA „FRECKLES”

7 marca 2019 roku o godzinie 19:00 odbędzie się wernisaż wystawy Jacka Kołodziejskiego, w galerii rabbithole ART ROOM, w hotelu H15. Będzie to unikalna ekspozycja, ponieważ selekcja zawiera zdjęcia wchodzące w skład niezwykle osobistego albumu „Freckle/s”, który Jacek wydał w 2017 roku.

Fotograf w swoich działaniach eksploruje ideę odmienności, wyjątkowości i tożsamości, traktując je jako punkt wyjścia dla starannie dopracowanych, konceptualnych zdjęć. W skomponowanych kadrach, „inność” interpretowana przez Kołodziejskiego bywa przerysowana, wyolbrzymiona, autoironiczna i prześmiewcza. Zawsze jednak jest estetycznie doskonała: każdy element ubioru, spojrzenie czy gest są tu wystudiowane, a możliwość działania przypadku zostaje całkowicie wyeliminowana. Jednak patrząc na te idealne z pozoru kadry, nie widzimy ideałów: znamiona i piegi są wyolbrzymione, stając się autoironicznym komentarzem do rudości samego autora bądź igrając ze społecznym rozumieniem tego, co może stać się obcością generowaną przez spojrzenie Innego.

Jacek Kołodziejski - wystawa „Freckles" w Warszawie (fot. materiały prasowe)

WYSTAWA „FRECKLES” – SUKCES NA ŚWIECIE

Do tej pory projekt „Freckle/s” był pokazywany w różnych odsłonach w Nowym Jorku, Paryżu, w Los Angeles, a także na wystawach indywidualnych i zbiorowych w całej Polsce. Fragmenty cyklu zostały nagrodzone w międzynarodowych konkursach, w tym PDN Photo Annual 2016, PDN The Look: Where Fashion Meets Art, KTR 2017 (złoto w kategorii „Kultura i sztuka”), a książka wydana w związku z projektem była nominowana do Fotograficznej Publikacji Roku 2017 - Fotofestiwal Łódź - i do Fotograficznej Publikacji Roku 2017 w plebiscycie Fotopolis i Digital Camera Polska.

Jacek Kołodziejski - wystawy (fot. materiały prasowe)

WYSTAWA „FRECKLES” – KSIĄŻKA

Książka zaprojektowana przez Magdalenę Heliasz została wydana przy okazji wygranej Jacka Kołodziejskiego w jednym z najważniejszych konkursów fotograficznych na świecie, PDN Photo Annual, organizowanego przez prestiżowy magazyn Photo District News z Nowego Jorku, gdzie za wybór zgłoszeń odpowiada jury składające się z fotoedytorów cenionych magazynów na świecie oraz dyrektorów artystycznych czołowych agencji reklamowych.

Wystawa zdjęć Jacka Kołodziejskiego to nie tylko wydarzenie artystyczne, ale również kulturalne i lifestylowe, na którym nie może Was zabraknąć. Ekspozycję obejrzycie do 7 kwietnia 2019.

POLECAMY: WYSTAWA „35” ANNY HALAREWICZ – RELACJA Z WERNISAŻU

JACEK KOŁODZIEJSKI – TWÓRCZOŚĆ ARTYSTY

Jacek Kołodziejski, urodzony w 1980 roku jest artystą wizualnym, który tworzy głównie za pomocą fotografii, ale w swojej praktyce wykorzystuje również inne formy tj. design, rzeźbę, malarstwo i sztukę wideo. Nie stroni od wyzwań komercyjnych, takich jak okładki płyt czy sesje zdjęciowe do magazynów. Artysta jest znany z perfekcjonizmu, a jego prace gościły w galeriach na całym świecie. Cykl zdjęć, który pojawił się w Los Angeles, podczas miesiąca fotografii, doczekał się swojej wystawy w Warszawie.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez LAMODE.INFO (@lamodeinfo)

video

POKAZ CHANEL MÉTIERS D’ART 2021/22

tagi: Jacek Kołodziejski | wystawa | fotografia | H15 Boutique Hotel |

podobne artykuły