PL / EN
WYSTAWA „35” ANNY HALAREWICZ – RELACJA Z WERNISAŻU

WYSTAWA „35” ANNY HALAREWICZ – RELACJA Z WERNISAŻU

Zapraszamy na fotorelację z urodzinowej wystawy polskiej artystki.

11 grudnia 2018 roku w Rabbithole art room odbył się wernisaż urodzinowej wystawy Anny Halarewicz „35”. Podczas premiery mieliśmy przyjemność obcować z nowymi dziełami polskiej artystki, ale również poznać efekty współpracy z twórcami wzornictwa oraz mody.

Nazwa wystawy symbolicznie nawiązująca do wieku Anny Halarewicz stała się zapowiedzią nowej interpretacji kobiecości. W ostatnim ujęciu artystki linearne twarze łączą w sobie coś z pogranicza marzenia sennego zderzonego z posągowością. Tym razem kobiety Anny patrzyły na nas z grafik, wykonanych techniką suchej igły.

Obok prac autorki, w galerii Rabbithole art room, znajdującej się w H15 Boutique Hotel, odkryliśmy również efekty współpracy artystki z markami VOLA art of deco i Undress Code. Inicjatorem tego projektu stała się agencja kreatywna Rabbithole Creative na czele z Ritą Zimmermann, której misją jest łączenie artystów z ekskluzywnymi markami w celu powstania nowej jakości oraz rozwinięcia pojęcia sztuki na różne formy użytkowe.


Agata Tanter i Anna Halarewicz (fot. Piotr Szafran)

Kolejna wybitna wystawa oraz zaskakujące wyniki spotkań artystów z różnych dziedzin stały się pretekstem do krótkiej rozmowy z Anną Halarewicz, w której pytamy o jej najnowszą twórczość, współprace z polskimi markami oraz przewrotnie o powód, dla których warto wybrać się na wystawę „35”.

Co jest przewodnim motywem wystawy „35”?

Ideą wystaw urodzinowych jest "zmiana" i lekkie zaskoczenie odbiorcy. To dla mnie czas podsumowań i wielu przemyśleń związanych ze sztuką. Pokazanie grafik, suchych igieł, w bieli, a nie jak do tej pory wszechobecnej u mnie czerni, mogło zaskoczyć i zaskoczyło. Jest to jednak technika, którą posługuję się od studiów (grafika warsztatowa/ASP Wrocław). Podobnie jak w rysunku piórkiem, ważna jest tu linia, ale sposób jej powstawania jest bardziej skomplikowany.

Jak doszło do współpracy z VOLA art of deco i Undress Code?

Ideą Rabbithole Creative jest łączenie artystów, poszerzanie  "nośnika" prezentowanej sztuki. Z VOLĄ art of deco współpracowałam już przy kolekcji Fabelle w 2016 roku, więc kiedy powstał pomysł przeniesienia grafik na porcelanę, wybór marki był prosty. Z dziewczynami z Undress Code połączyła mnie Rita Zimmermann, artystka, pomysłodawczyni koncepcji Rabbithole Creative.


Goście podczas wystawy Anny Halarewicz (fot. Piotr Szafran)

Jak jednym zdaniem zachęciłabyś naszych Czytelników, żeby przyszli na Twoją wystawę do Rabbithole?

Technika suchej igły jest na tyle intrygująca, że warto przyjrzeć się jej z bliska.


Anna Halarewicz wystawa „35” – termin i miejsce

Termin wystawy: 12 grudnia 2018 r. – 13 stycznia 2019 r.

Miejsce wystawy: Galeria rabbithole ART ROOM, H15 Boutique Hotel

Adres wystawy: ul. Poznańska 15, Warszawa

video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: Anna Halarewicz | wystawa | Raabithole Art Room |

podobne artykuły