PL / EN
KULTOWE FILMY NA ŚWIĘTA, KTÓRE OGLĄDAMY OD DZIECKA

KULTOWE FILMY NA ŚWIĘTA, KTÓRE OGLĄDAMY OD DZIECKA

Przypominacie sobie czasy, kiedy oglądaliście „Kevina samego w domu”?

Czy jako dzieci wyobrażaliście sobie święta bez obejrzenia „Kevina samego w domu” czy „Kevina w Nowym Jorku”? Oto tytuły filmów, które królują od lat przy okazji Gwiazdki i Sylwestra!

FILMY DOSKONAŁE NA ŚWIĘTA: KEVIN SAM W DOMU"

Już kilka lat temu ustalono, że Polsat emituje Kevina samego w domu w Wigilię, a drugą część pt. „Kevin sam w Nowym Jorku” w Boże Narodzenie. W 2010 roku podjęto natomiast decyzję o niewyświetleniu tego filmu w święta. Po jej ogłoszeniu, ok. 50 tys. fanów protestowało na Facebooku. Efekt? 24 grudnia 2018, „Kevin sam w domu” ponownie zostanie wyemitowany w Wigilię, by przypomnieć nam domowe świąteczne kino sprzed lat.

„Kevin sam w domu” to pierwszy film wyreżyserowany przez Chrisa Columbusa, który okazał się hitem. Przygody małego, samodzielnego chłopca stały się jednym z najlepszych pomysłów na fabułę. I tak, co roku przy okazji Świąt Bożego Narodzenia, już jako dzieci zasiadaliśmy przed telewizorami, by śledzić perypetie bohatera, który musiał poradzić sobie z dwoma włamywaczami. Ośmioletni chłopiec, pochodzący z dużej rodziny, na którą zwykle ściągał kłopoty, pragnął w święta zostać sam i jego życzenie się spełniło. Wkrótce przekonał się, że samotne życie wcale nie jest zabawne. Dzielnie bronił swojego domu przed włamywaczami zastawiając na nich pułapki.

Oglądanie Kevina przy okazji Gwiazdki stało się tradycją w wielu domach. W galerii zdjęć zobaczycie także inne propozycje filmów, które wprowadzą Was w świąteczny klimat lub te, które właśnie w tym okresie są emitowane i do których wracamy z sentymentem.

video

BOTTEGA VENETA JESIEŃ ZIMA 2020/21

tagi: film | święta |

podobne artykuły