PL / EN
HISTORIA MODY: 13 IKONICZNYCH SUKNI ŚLUBNYCH

HISTORIA MODY: 13 IKONICZNYCH SUKNI ŚLUBNYCH

Na zawsze wpisały się w kanon mody ślubnej. Zobaczcie!

Historia sukni ślubnych

Podczas gdy współczesne śluby są na ogół symbolem miłości i oddania pomiędzy panną i panem młodym, w dziejach historii jak dotąd przeważały te, gdzie były one raczej układem o charakterze biznesowym. Wtedy suknie ślubne wybierano tak, aby przedstawić rodzinę kobiety w jak najlepszym świetle - w szczególności pod względem zamożności i statusu społecznego.

Suknie ślubne wczoraj i dziś

W przeszłości rzadko kupowano, bądź tworzono suknię specjalnie z okazji ślubu. Najczęściej jednak panna młoda zakładała najlepszą spośród tych, które miała w posiadaniu, nawet jeżeli była utrzymana w ciemnej kolorystyce. Ku zaskoczeniu, historia pokazuje także, że popularnym wyborem bywał kolor czarny. Wówczas tylko nieliczne barwy były zabronione: np. kolor zielony, który według wierzeń przynosić miał nieszczęście. Często natomiast decydowano się na odcienie niebieskiego – symbolizowały czystość i nawiązywały do wizerunku Maryi Dziewicy.

POLECAMY: NIEZBĘDNIK PANNY MŁODEJ - BUTY I DODATKI ŚLUBNE

Suknie ślubne: trendy

Dziś panny młode mogą wybierać spośród szerokiej, zmieniającej się w zależności od kulturowych uwarunkowań palety kolorów, materiałów i stylów, które co sezon zaskakują nowościami. Wciąż największą popularnością cieszy się jednak biała suknia ślubna, symbolizująca czystość i cnotę. W przeciwieństwie do zawiłej historii mody ślubnej kobiet, panów obowiązywała jedna, żelazna zasada – ich strój musiał pasować do stroju wybranki.

Ikoniczne suknie ślubne

W galerii poniżej zebraliśmy dla Was 13 spośród najbardziej ikonicznych sukni ślubnych współczesnej mody – i chociaż niektóre z nich mogą wydać się Wam przestarzałe, warto się im bliżej przyjrzeć – bo moda, jak wiecie, uwielbia zataczać koła. 

ZOBACZ TEŻ: TRENDY - FRYZURY ŚLUBNE 2017

video

MMC - BACKSTAGE POKAZU JESIEŃ ZIMA 2016

tagi: ŚLUB | KULTURA | TRENDY |

podobne artykuły