PL / EN
ŚLUB ROKU: PIPPA MIDDLETON I JAMES MATTHEWS

ŚLUB ROKU: PIPPA MIDDLETON I JAMES MATTHEWS

Giles Deacon zaskoczył wszystkich dostojnym, ale niekonwencjonalnym projektem sukni dla siostry przyszłej królowej Anglii - Zobaczcie zdjęcia i wideo!

James Deacon autorem sukni ślubnej Pippy Middleton

Ekscentryczny projektant, który miał stworzyć tradycyjną suknię: Pippa Middleton postawiła na brytyjskiego twórcę haute couture, który z ready-to-wear na wysokie krawiectwo przeniósł się zaledwie półtora roku temu. To Giles Deacon od miesięcy pracował nad suknią ślubną siostry Księżnej Cambridge, która w sobotę poślubiła milionera, Jamesa Matthewsa. I udało mu się zaskoczyć wszystkich – znany z krzykliwych, momentami groteskowych projektów, potrafił wydobyć piękno tradycji, tworząc zjawiskowo elegancką kreację.

Mimo, że aż do soboty, nazwisko autora sukni Pippy Middleton było uchowane w tajemnicy, to wielu wskazywał właśnie na Deacon'a, który dał się sfotografować parę miesięcy temu pod posiadłością Middleton’ów z pokrowcami wypełnionymi obfitymi strojami. Niektórzy przypuszczali jednak, że stoi on raczej za projektami dla druhen – tym, którzy wątpili w jego umiejętności pokazał, że potrafi stworzyć dostojną, ale nie stateczną i klasyczną, ale nie nad wyraz konwencjonalną, kreację.

wideo: Pippa Middleton arrives at church for her wedding/Youtube

POLECAMY: JAMES DEACON - EKSKLUZYWNY WYWIAD Z PROJEKTANTEM

Tren jak z filmu Visconti'ego

Całość została wykonana z łączonej ręcznie koronki, tak, aby uzyskać efekt bezszwowości, a do wykończenia górnej części sylwetki zostały wykorzystane malutkie perły. Lekka stójka dodała tradycyjnej konstrukcji dramatyzmu, a kapturkowe rękawy współczesnej nuty. Dopasowana w talii, suknia rozkloszowana została ku dołowi przechodząc w tren i łącząc się z delikatnym, tiulowym welonem autorstwa Stephana Jones’a.

Inspiracją Deacona do stworzenia trenu była scena taneczna na sali balowej w filmie The Leopard w reżyserii Luchino Visconti’ego (1963), w której biała płachta sukni Claudii Cardinale unosiła się za nią przy każdym jej ruchu. Dopełnieniem kreacji były buty ślubne Manolo Blahnik oraz tiara od Maidenhair Fern. 

wideo: Ślub Pippy Middleton i James'a Matthews'a: goście/Youtube

Zobaczcie więcej zdjęć ze ślubu roku Pippy Middleton i James'a Matthews'a w galerii poniżej!

video

SAINT LAURENT JESIEŃ ZIMA 2018/19

tagi: PIPPA MIDDLETON | ŚLUB | NEWS |

podobne artykuły