PL / EN
GUCCI – MĘSKA KOLEKCJA JESIEŃ ZIMA 2014/2015

GUCCI – MĘSKA KOLEKCJA JESIEŃ ZIMA 2014/2015

Frida Giannini reinterpretuje styl modkultury z dekady lat 60. w męskiej jesienno-zimowej kolekcji Gucci na sezon 2014/2015. Zobaczcie!

Lata 60. i styl brytyjskich modsów to jedna z najczęściej cytowanych dekad we współczesnej modzie. Projektantka marki Gucci, Frida Giannini również nie zignorowała powyższego trendu, dokonując ciekawej reinterpretacji stylu modkultury z londyńskiego Soho w swojej męskiej kolekcji na jesienno-zimowy sezon 2014/2015.

 

I tak na wybiegu mediolańskiego Tygodnia Mody pojawili się chłopcy w długich, bujnych fryzurach, ciemnych okularach, golfach, dopasowanych marynarkach i wąskich spodniach. Dzięki wprowadzeniu palety kolorystycznej lekko przykurzonych pasteli oraz zastosowaniu nowoczesnych materiałów, kolekcja nabrała świeżości, która zdecydowanie oddaliła ją od banalnego cytatu. Zestawienia różu, błękitu i jasnego beżu wprowadziły bardzo przyjemne dla oka połączenia kolorystyczne.  Doskonałym dopełnieniem stylizacji były dodatki, takie jak żeglarskie czapki i duże skórzane torby.

 

Dzięki występującym obok siebie każualowym i eleganckim propozycjom, kolekcja zyskała sporą różnorodność. Proponowane przez Giannini proste męskie kroje z materiałów – od bawełny, poprzez skórę, aż po nowoczesne neopreny dodatkowo podkreśliły funkcjonalność i kompleksowość prezentowanej garderoby. W nowym sezonie marki Gucci, spodnie z kantem pojawiły się zarówno w bardziej wyjściowych zestawieniach z eleganckimi dwurzędowymi płaszczami, krótkimi wełnianymi kurtkami czy dopasowanymi marynarkami, jak również obok stylizacji na co dzień, w których znalazły się kożuchy, neoprenowe bluzy, skórzane koszule i kurtki pilotki.

 

Najnowszy sezon marki Gucci potwierdza umiejętność projektantki do wykorzystywania sprawdzonych krojów z poprzednich dekad i nadawania im nowoczesnego charakteru. Trzeba przyznać, że taka świadomość cytatu, doskonały gust i świetne wyczucie aktualnych trendów to zdecydowany atut Fridy Giannini

 

 

 

video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: Gucci | Gucci jesień zima 2014/2015 | Gucci męska kolekcja jesień zima 2014/2015 | Frida Giannini | modsi | Milan Fashion Week Menswear |

podobne artykuły