PL / EN
„GUCCI GARDEN”: WYJĄTKOWY SKLEP Z PAMIĄTKAMI WE FLORENCJI

„GUCCI GARDEN”: WYJĄTKOWY SKLEP Z PAMIĄTKAMI WE FLORENCJI

Oto nowe dzieło Alessandro Michela. Odwiedzicie?

Kiedy Alessandro Michele postanowił stworzyć muzeum poświęcone włoskiemu domu mody tuż obok Palazzo Vecchio we Florencji, mogliśmy być pewni, że powstanie tam jeden z najwspanialszych sklepów z pamiątkami.

GUCCI GARDEN WE FLORENCJI

Muzeum Gucci jest wisienką na torcie dla florenckiego domu mody - świątynią jego historii, która przenosi nas do początków Guccio Gucci’ego z 1921 roku, prowadzi przez dzieła Toma Forda, aż po te najnowsze. Ale Gucci zdaje się wchodzić we wszystkie zakamarki historii mody – dyrygowana przez kuratorkę i krytyka sztuki, Marię Luisę Frisę, trzypiętrowa galeria prezentuje również projekty autorstwa m.in. Trouble Andrew czy Dappera Dana, gromadząc partyzanckie interpretacje Gucci, które od zawsze były częścią jego dziedzictwa.

GUCCINa zdjęciu: Muzeum Gucci we Florencji

gucciNa zdjęciu: dyrektor kreatywny Gucci, Alessandro Michele

GUCCI: EKSKLUZYWNY SKLEP Z PAMIĄTKAMI

Ale to tak zwany „Gucci Garden”, sklep mieszczący się na parterze, jest miejscem, gdzie Michele wykazał się innowacyjnym myśleniem i prawdziwym talentem do sprzedaży. Nadszedł czas, kiedy moda musi się otworzyć na coś więcej niż sukienki, w przeciwnym razie ten rynek się zapadnie, powiedział w odniesieniu do nowo otwartego miejsca, które będzie sprzedawać ekskluzywne produkty marki: od ceramiki po krzesła i wszelakie błyskotki, których domaga się każdy sklep z pamiątkami. To jasne, że dzisiejszy świat nie jest już zainteresowany rzeczami pozbawionymi duszy i znaczenia. Wchodząc na kanały społecznościowe, łatwo dostrzec, jak ludzie wszystko krytykują – nie chcą jeść, tylko dlatego, że ktoś coś ugotował. Nie obchodzi ich to. Mogą bez ciebie żyć, punktuje Michele. Tworząc ten sklep myślałem o miejscu, gdzie sam bardzo chciałbym pójść i dobrze się tam bawić. Jest znacznie przystępniejszy, niż pozostałe salony Gucci.

POLECAMY: MARC JACOBS OTWORZYŁ KURS PROJEKTOWANIA MODY ONLINE

Zobaczcie zdjęcia z "Gucci Garden" w galerii poniżej!

video

MMC - BACKSTAGE POKAZU JESIEŃ ZIMA 2016

tagi: Gucci | Gucci Garden | news | Alessandro Michele |

podobne artykuły