PL / EN
GIVENCHY - POKAZ WIOSNA LATO 2019

GIVENCHY - POKAZ WIOSNA LATO 2019

Kolekcja zainspirowaną postacią Annemarie Schwarzenbach, która była jedną z prekursorek androgeniczności w latach 20. i 30. 

Kolekcja unisex, która symbolizuje dwoistość natury, wolność ekspresji i indywidualizm? Mowa o Givenchy na sezon wiosna lato 2019.

GIVENCHY: INSPIRACJE NA POKAZIE WIOSNA LATO 2019

Kolekcja Givenchy na wiosnę lato 2019 została zainspirowaną postacią Annemarie Schwarzenbach. Szwajcarska dziennikarka i podróżniczka przełamała tabu w latach 20. i 30. Karty jej życiorysu wypełniły twórczość oraz aktywność na rzecz oporu wobec nazistowskich Niemiec, ale także romanse m.in. z Eriką Mann, niemiecką pisarką. W 1935, Annemarie poślubiła homoseksualnego dyplomatę francuskiego. Odwaga i dwoistość natury dziennikarki zainspirowały Clare Waight Keller do zaprojektowania androgenicznej kolekcji, w której sylwetka i ubrania nabrały zarówno cech żeńskich, jak i męskich.

Givenchy, trendy na pokazie mody wiosna lato 2019 (fot. East News)

GIVENCHY: KOLEKCJA WIOSNA LATO 2019

W kolekcji Givenchy wiosna lato 2019 widzieliśmy konstrukcyjne suknie,  spodnie z wysoką talią, do których modelki założyły koszule „lotnika” i beżowe kombinezony. Nie zabrakło także androgenicznych kurtek ramonesek, które – jak twierdziła projektantka – adaptują się z powodzeniem zarówno w szafie damskiej, jak i męskiej. Clare Waight Keller przewrotnie zaprezentowała trendy. Jakich metod stylizacyjnych użyła? Pokazała, że krótsze marynarki można założyć na dłuższe płaszcze, a górne elementy garderoby ozdobiła strzelistymi motywami uformowanymi niczym skrzydło samolotu.

ZOBACZCIE TEŻ: GIVENCHY HAUTE COUTURE  - POKAZ JESIEŃ ZIMA 2018/19

W naszej galerii prezentujemy sylwetki z pokazu Givenchy wiosna lato 2019. Który androgeniczny outfit jest dla Was najbardziej zaskakujący?

video

VALENTINO JESIEŃ ZIMA 2020/21

tagi: Givenchy | pokaz mody | wiosna lato 2019 | CLARE WAIGHT KELLER |

podobne artykuły