PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
ELIE SAAB - POKAZ WIOSNA LATO 2019

ELIE SAAB - POKAZ WIOSNA LATO 2019

Moda na nowo rozkwitła, by na sukniach z organzy zagościły florystyczne motywy. 

W nowym sezonie Elie Saab inspiruje nas bogactwem ogrodu, a nowoczesność zestawia z tradycją, by odkryć przed widzami ludowe wzornictwo, intensywność barw i lekkość form.

ELIE SAAB: INSPIRACJE NA POKAZIE WIOSNA LATO 2019

Elie Saab, libański projektant mody przeniósł widzów do ogrodu, który pachnie wiosną i zachwyca wielobarwnością kwiatów. Na pokazie pojawiły się florystyczne motywy, zdobiące wykwintne suknie z szyfonu, organzy i jedwabiu. Przypominały jednocześnie ludowe wzornictwo, które w połączeniu z chustkami noszonymi na włosach, nawiązywały do skrzyni z ubraniami naszych babć. To zderzenie tradycji z nowoczesnością form sprawiło, że moda stała się pomostem pomiędzy przeszłością a teraźniejszością, Wschodem a Zachodem.

Elie Saab, pokaz mody wiosna lato 2019 (fot. East News)

ELIE SAAB: KOLEKCJA WIOSNA LATO 2019

Na ubraniach z kolekcji Elie Saab wiosna lato 2019 kwiaty rozkwitły na całego, bo modelki nosiły je od stóp do głów. Różne ich kształty wystąpiły zarówno na marynarkach z podkreśloną talią, jak i zmysłowych kozakach typu muszkieterki. Florystycznym total lookom kroku dotrzymywały galaktyczne trendy w postaci mieniących się sukienek z głębokim dekoltem, zwiastujących powrót do „złotych lat Hollywood” w kinematografii amerykańskiej. Nie obeszło się także bez asymetrycznych cięć, które unowocześniły linię wieczorowych zwiewnych sukni - symbolizujących ultra kobiecość i romantyzm. Ponadto, kolekcja obfitowała w białe zestawy złożone z krótkich spódnic, kurtek oraz sandałów, przypominających koronkowe ceraty. Najgorętszym dodatkiem okazały się „babcine” ludowe apaszki, które wiosną możemy nosić zamiast czapki.

ZOBACZCIE TEŻ: ELIE SAAB - POKAZ KOLEKCJI JESIEŃ ZIMA 2018/19

W galerii zdjęć prezentujemy sylwetki z pokazu Elie Saab wiosna lato 2019. Jak Wam podobają się kwiatowe inspiracje w kolekcji libańskiego projektanta?

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: Elie Saab | pokaz mody | wiosna lato 2019 |

podobne artykuły