PL / EN
FASHION WEEK POLAND PAŹDZIERNIK 2013 –  POKAZ KOLEKCJI PTASZEK WIOSNA LATO 2014

FASHION WEEK POLAND PAŹDZIERNIK 2013 – POKAZ KOLEKCJI PTASZEK WIOSNA LATO 2014

Surferzy z Wybrzeża Kalifornii w wiosenno-letnim sezonie 2014. Czy kolekcja Moniki Ptaszek utrzymała się „na fali”? Sprawdźcie.

Monika Ptaszek kontynuuje swoją morską podróż z poprzedniego jesienno-zimowego sezonu, jednak tym razem kieruje się na Wybrzeże Kalifornii, a zamiast marynarzy bohaterami swojej kolekcji „Sonoma" czyni kalifornijskich surferów. Tak jak wcześniej trudno było doszukać się inspiracji zasugerowanych przez samą projektantkę, tak obecnie krzyczą one z niemal każdej zaprezentowanej na wybiegu sylwetki.

 

Projekty bezpośrednio nawiązywały do strojów surferów. Pojawiły się legginsy w zestawieniach z szerokimi, plażowymi szortami, sportowe bluzy i T-shirty z technicznych materiałów oraz kolorowe nadruki kwiatów, zebry i masek na deskach surfingowych.  Oprócz neonowych wzorów, na tkaninach znalazły się charakterystyczne dla stylu Moniki Ptaszek farbowania.

 

Szkoda, że projektantka wciąż pozostaje na bezpiecznym gruncie sprawdzonych form i krojów. Z tak ciekawą inspiracją można było pójść o krok dalej, nie bazować tylko i wyłącznie na nawiązujących bezpośrednio do tematu kolekcji  - wzorach oraz materiałach.  Kalifornijscy chłopcy kochają ryzykowne śligi na desce i takiego rodzaju emocji zabrakło w wiosenno-letnim sezonie 2014.

 

Nie najlepszym rozwiązaniem był sposób prezentacji bluz z nylonowych pianek, które w pokazowych stylizacjach zostały przewiązane na biodrach modeli.  Tego rodzaju techniczne materiały zazwyczaj prezentują się dobrze, jeśli  ich forma współgra z daną sylwetką.  Tak asekuracyjne rozwiązania nie powiedziały nic o samych projektach. I choć nie było okazji przekonać się, czy piankowe projekty dogadały się z modelami, to jednak bez wątpienia trafiają one w sedno typowo sprzedażowych kolekcji. Print i kolor wpisuje się charakter miejskiej mody, a proste kroje trafiają w gusta szerokiego grona klientów. Pod tym względem kolekcja jest jak najbardziej „na fali”.

 

 

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: Monika Ptaszek | Designers Avenue | Monika Ptaszek wiosna lato 2014 | FashionPhilosophy Fashion Week Poland | FashionPhilosophy Fashion Week Poland wiosna lato 2014 | Fashion Week Poland | Fashion Week Poland wiosna lato 2014 |

podobne artykuły