PL / EN
FASHION WEEK POLAND PAŹDZIERNIK 2013 – POKAZ KOLEKCJI MICHAŁA SZULCA WIOSNA LATO 2014

FASHION WEEK POLAND PAŹDZIERNIK 2013 – POKAZ KOLEKCJI MICHAŁA SZULCA WIOSNA LATO 2014

Michał Szulc to zdecydowany faworyt tegorocznej wiosenno-letniej edycji Fashion Week Poland.  Zobaczcie, czym zachwycił w tym sezonie polski projektant. 

W mitologii greckiej, Atlas nieposłuszny wobec Zeusa, został skazany na dźwiganie części sklepienia niebieskiego. W wyobraźni starożytnych architektów, mitologiczny bohater stał się kamiennym posągiem podtrzymującym architektoniczne konstrukcje, któremu nadano nazwę telamona, bądź giganta.

 

Fragment filaru z greckim tytanem znalazł się również w najnowszej wiosenno-letniej kolekcji Michała Szulca. Pojawił się on jako nadruk na garderobie z czarnym prostokątem zakrywającym jego oczy. Tak ciekawy detal doskonale tłumaczy zamysł całej kolekcji, w której dominują przede wszystkim geometryczne formy.

 

Projektant z architektoniczną dokładnością tworzy konstrukcje, w których każdy poszczególny element ma swoje miejsce i znaczenie. Sylwetki zachwycają doskonałymi krojami i detalami, a ich charakter podkreśla również sam sposób ich prezentacji (część rozpiętej koszuli włożona w spodnie, rozsunięty suwak w kurtce). Pojawiają się pagony, które pięknie wpływają na kształt ramion oraz łączenia transparentnych tkanin, tworzące ciekawe wzory i formy.

 

Z każdą kolejną sylwetką, projektant odczarowuje coraz to bardziej zachwycające konstrukcje. Płaszcz, który z przodu uwydatnia talię, z tyłu zaskakuje luźnym krojem. Trzeba przyznać, że magia tej kolekcji nie ma końca.

 

Michał Szulc zdecydowanie udźwignął wiosenno-letni sezon tegorocznej edycji łódzkiego Tygodnia Mody. Jego kolekcja jest bezsprzecznie najlepsza, a poziom zaprezentowanych przez niego projektów nie ma sobie równych. Oglądanie takich kolekcji to po prostu sama przyjemność. Jednym słowem - gigant!

 

video

CHANEL - POKAZ WIOSNA LATO 2022

tagi: Michał Szulc | Michał Szulc wiosna lato 2014 | Designers Avenue | FashionPhilosophy Fashion Week Poland | FashionPhilosophy Fashion Week Poland wiosna lato 2014 | Fashion Week Poland | Fashion Week Poland wiosna lato 2014 |

podobne artykuły